Itt az ehető Mona Lisa!

Ehető remekműveket készít egy kínai művész, többek közt Leonardo Mona Lisáját zöldségekből, gyümölcsökből, tésztából - adta hírül az MTI.

2008. november 27., 13:20

Csü To-csi (Ju Duoqi) a világ leghíresebb festményeit mintázza meg a maga módján. A 35 éves hölgy először a tartósabb élelmiszereket építi kompozícióiba, a legvégére hagyja a gyorsan romlandókat, fonnyadókat, rothadókat. Hogy megfelelő színárnyalatokat kapjon, gyakran főzi vagy előaszalja a zöldségeket, gyümölcsöket. A cérnametéltnél is vékonykább tésztából általában hajat remekel.

Amikor kész egy mű, lefényképezi, majd pedig felszolgálja éteknek. A héten kiállítása nyílt Pekingben egy kortárs műveket bemutató galériában. Nem csak fotói, hanem "gyümölcshús-lés" kompozíciói is megtekinthetők és megvehetők. 300-400 ezer forintnyi összeg között mozognak a művésznő zöldségeinek árai. A Káposzta Monroe - amely Andy Warhol Marilyn Monroe képének "káposztásított újraálmodása" - már a megnyitó után pár órával elkelt.

Életének kilencvenedik évében elhunyt Mécs Károly Kossuth-nagydíjas, Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész, a nemzet művésze, érdemes és kiváló művész, a Magyar Művészeti Akadémia rendes tagja.