Fény-képek gyermekeimnek

Simó Sándor, Kőszegi Edit és Surányi András
Fény-képek gyermekeimnek című filmjét tekinthetik meg október 1-jén 18 órai kezdettel a Kommunikációs Szabadegyetem szervezésében.

2014. október 1., 12:36

A vetítést követően Mátay Mónika történész beszélget
Surányi András rendezővel és Örkény Antal kisebbségkutatóval.
„A film a pesti gettó történetének kollektív emlékezete, amint a túlélők egymásba kapcsolódó emlékei felidézik a rettenetet, a félelmet, a pusztulás rémét.

A film egy gyermek töredékben maradt jegyzete alapján született, amely arról számol be, hogy a pesti gettóban (a Dob és Kazinczy utca sarkán álló ház tetőteraszán) „színházasdit” játszottak – ezzel próbálták a szülők a gyerekek körülményekből fakadó félelmeit kicsit tompítani.

A túlélők emlékei együtt beszélnek a korról, az eltűnt, elpusztított emberekről, abban a reményben, hogy így talán sikerül emléküket megőrizni, hiányukat méltóképpen meggyászolni.” (Surányi András)

A Fény-képek gyermekeimnek több nemzetközi és hazai fesztiválon (New York, San Francisco, Párizs, Berlin, Miskolc, Moszkva stb.) nyert el kitüntető díjakat, és számos helyen – egyetemeken, kulturális rendezvényeken – vetíttették sikerrel.

Helyszín: Kőleves étterem (1071 Budapest, Kazinczy u. 37–41.)

18:44

Szinte elképzelhetetlen a karácsony Reszkessetek betörők nélkül. A filmet ugyanis bár már unalomig játszottak a televíziócsatornák, az alkotás még mindig sokakat odaszegez a képernyők elé. Ám mielőtt idén bárki leülne megnézni, jobb ha megismer pár tényt a filmről, amit eddig biztosan nem tudott.

A könyv klasszikus karácsonyi ajándék, nincs is jobb, mint bekuckózni egy hideg, ködös, téli napon, és olvasni egy bögre forró kakaó vagy tea mellett. Ebben az összeállításban olyan könyveket ajánlunk, amelyek biztos sikert aratnak a fa alatt.