Trump máris dollármilliókat kap Musktól
Donald Trump azért kap hatalmas kártérítést az X-től, mert kizárták a közösségi platformról, amikor annak még Twitter volt a neve.
Elon Musk közösségi médiaplatformja, az X 10 millió dolláros kártérítést fizet Donald Trump részére, hogy így rendezze peres ügyüket, amelyet az elnök indított, miután kitiltották a platformról a Capitolium elleni január 6-i támadást követően – írta a Guardian.
Trump kapott már többet is Musktól
A Wall Street Journal pedig arról számolt be, hogy a pert még az X előző vezérigazgatója, Jack Dorsey regnálása idején indították. Miután Musk megvásárolta az X-et, visszaállította Trump fiókját, jó kapcsolatot alakított ki az elnökkel, és 250 millió dollárt költött az újraválasztási kampányára, Trump jogi csapata fontolóra vette, hogy lemond a perről.
A Meta és a Google sem ússza meg
Ha a megegyezés végleges lesz, akkor már a második alkalomról beszélhetünk arról, hogy egy közösségi médiaplatform milliókat fizet Trumpnak a Capitolium 2021-es ostromának következményei miatt. Januárban ugyanis a Meta 25 millió dollárral rendezett egy hasonló, fiókfelfüggesztés miatti peres helyzetet, amiből 22 millió dollárt Trump elnöki könyvtára kap. Az újra hivatalába került amerikai elnök ügyvédei várhatóan hasonló megegyezésre törekszenek a Google-lal is, amiért a cég a támadás után kitiltotta az Trumpot a YouTube-ról.
Szoros barátság
Az elmúlt hónapokban Trump szoros kapcsolatot alakított ki Muskkal, aminek eredményeként utóbbit kinevezték az újonnan létrehozott kormányzati hatékonysági minisztérium élére. Kedden Musk az elnök mellett az Ovális Irodában tartott ünnepségen válaszolt az újságírók kérdéseire a kormányhivatalok bezárásával kapcsolatban.
Ezért zárták ki az elnököt
Trump pereskedése az X ellen abból ered, hogy az elnök a 2020-as választások elvesztése után valótlanságok terjesztésére használta az akkor még Twitter nevű platformot. Trump arra használta a fiókját, hogy a Capitolium megrohamozása előtt, 2021. január 6-án arra buzdítsa követőit, hogy vegyenek részt az „Állítsuk meg a lopást!” elnevezésű gyűlésen – emlékeztet a Guardian.
(Fotó: Jim Watson/AFP)