Beidézték a Temut és a Sheint a törvényhozók, napokon belül kezdődhet az elszámoltatás
A Temu és a Shein képviselői január 7-én egy brit parlamenti bizottság előtt fognak tanúskodni. A Reuters információi szerint a meghallgatás főként a beszállítói láncban dolgozó munkavállalók jogait érinti, különös tekintettel a kényszermunkával kapcsolatos aggályokra.
A Temu és a Shein is idézést kapott a brit parlamenti bizottságtól, amely a két kereskedő platformmal kapcsolatos aggályokat vizsgálja. A Reuters információi szerint a Shein, amely a londoni tőzsdén való bevezetést tervezi, január 7-én vesz részt azon a meghallgatáson az Egyesült Királyságban, amelyen a bizottság a 2008-ban Kínában alapított céget az ellátási láncában dolgozó munkavállalók jogairól tervezi kérdezni.
A munkaügyi kérdések miatt hallgatja meg a bizottság a Temut és a Sheint
A többpárti Üzleti és Kereskedelmi Bizottság a Temu, a kínai PDD Holdings e-kereskedelmi cég tulajdonában lévő globális online piacteret is meg fogja kérdezni az októberben indított, a foglalkoztatási jogokkal kapcsolatos vizsgálat részeként.
A bizottság, amelynek elnöke Liam Byrne volt munkáspárti miniszter, a brit munkavállalók védelmének összefüggésében vizsgálja a kormány kiemelt munkajogi törvényjavaslatát. De azt is vizsgálja, hogyan lehet megfelelő védelmet biztosítani a rossz munkaügyi normák importálásával szemben, beleértve a kényszermunkával kapcsolatos aggályokat is.
A Shein európai, közel-keleti és afrikai (EMEA) régióért felelős főtanácsadóját, Yinan Zhu-t, valamint Stephen Hearyt, a Temu vezető jogtanácsosát és Leonard Klennert, a Temu vezető megfelelési menedzserét idézték be tanúként.
Mindkét platformot, amelyek ruhákat, cipőket, kütyüket és kiegészítőket árulnak rendkívül alacsony áron, a termékeket gyártó kínai gyárak rossz munkamódszereivel, valamint az ellátási láncukban alkalmazott kényszermunkával kapcsolatos vádakkal illetik.
A Shein korábban azt nyilatkozta, hogy elkötelezett az emberi jogok tiszteletben tartása mellett, és zéró tolerancia politikát folytat a kényszermunkával szemben. A Temu szintén kijelentette, hogy szigorúan tiltja a kényszermunkát.
A Sheint Kínában alapították, de jelenleg Szingapúrban van a központja. A cég az Egyesült Államokban, Európában és az Egyesült Királyságban gyorsan növekedett, és a brit és a kínai hatóságok engedélyére vár a londoni tőzsdei bevezetéshez, miután június elején benyújtotta a brit piacfelügyeleti hatósághoz a papírokat.
(Kiemelt képünk: Shein és Temu ikonok láthatóak egy telefon képernyőjén ezen az illusztrációs képen, amely a lengyelországi Krakkóban készült 2024. augusztus 27-én. Fotó: Jakub Porzycki/NurPhoto via AFP)