Sebesültek az amerikai nagykövetség előtt

Hat rendőr és tucatnyi tüntető sebesült meg csütörtökre virradóra az Egyesült Államok kairói nagykövetsége előtt kirobbant zavargásokban.

2012. szeptember 13., 10:14

A tiltakozó megmozdulások az előző napon kezdődtek az Egyesült Államokban készült Innocence of Muslims című film miatt, amely állítólag Mohamed prófétát gyalázza, írja a

hirado.hu.

A legtragikusabb esemény színhelye a líbiai Bengázi volt, ahol iszlám szélsőségesek megrohanták az amerikai konzulátust. A támadásban meghalt az amerikai nagykövet, a konzulátus három munkatársa és több líbiai őr.

Ugyancsak kedden tiltakozó megmozdulások kezdődtek a tuniszi és a kairói amerikai nagykövetség előtt is. Ez utóbbi helyen iszlám szélsőségesek letépték az amerikai zászlót az épület faláról és elégették.

Csütörtökre virradóra folytatódtak a zavargások a kairói nagykövetség előtt, ahol a biztonsági erők megakadályozták, hogy a tüntetők áttörjék a diplomáciai képviseletet védő kordont.

A hatóságok figyelmeztető lövéseket adtak le, és könnygázt vetettek be, ezáltal sikerült a tüntetőket kiszorítani a külképviselet közvetlen közeléből a szomszédos utcákba. Az összecsapásokban hat rendőr és tucatnyi tüntető sebesült meg.