Haláleset miatt felfüggesztették ennek a vakcinának a beadását
Most a gyártása is leállt.
A Johnson and Johnson leállította az egydózisú Covid-19 vakcinája gyártását a hollandiai Leidenben található üzemében, írja a New York Times cikke nyomán a portfolio.hu.
A lap szerint egy hollandiai üzemben a gyártást átmenetileg már tavaly felfüggesztették, ami azért is meglepő, mert a vállalatnak ez volt az egyetlen telepe, ahol a vakcinát gyártották.
A New York Times információi szerint a Jonhson and Johnson az oltóanyag előállítása helyett
egy kísérleti szakaszban lévő és potenciálisan jövedelmezőbb vakcina előállítására használja a gyártóüzemet.
Az új vakcina egy a Covid-fertőzéssel nem rokon légúti vírus ellen készül. Azt még nem tudni, hogy mikor, de a koronavírus elleni vakcina gyártása is hamarosan újraindul az üzemben.
A Johnson and Johnson Janssen elnevezésű oltóanyaga a szegényebb országokban volt népszerű, mivel csak egy adagot kellett beadni és könnyebb volt szállítani. Magyarországra egyébként 3,939 millió adag Janssen-vakcina érkezett eddig.
Volt olyan ország, ahol tavaly év végén felfüggesztették ennek a vakcinának a beadását, mivel egy halálesetet hoztak vele összefüggésbe.
(Kiemelt kép: A Johnson & Johnson amerikai multinacionális vállalat által közreadott kép annak kizárólagos tulajdonú leányvállalata, a belga székhelyű Janssen Pharmaceutica gyógyszergyártó által kifejlesztett koronavírus elleni oltóanyagot tartalmazó fiolákról az Egyesült Államokban 2020. december 2-án. A Johnson & Johnson 2021. február 4-én kérelmet nyújtott be az amerikai hatóságokhoz, hogy engedélyezzék egydózisú vakcinájának használatát. Fotó: MTI/AP/Johnson & Johnson)