A pápától remél segítséget Krakkó a szmog ellen

Egy krakkói társulás szokatlan szöveget tett közzé az általuk megvett hirdetési felületen az olasz La Republica című lapban: „Ferenc pápa! A Te hangod krakkóiak ezreit mentheti meg!”

2016. június 17., 10:39

A Levegőt Krakkónak nevű kezdeményezés a pápához fordult a fenti hirdetésben, tekintettel arra, hogy Ferenc pápát az egykori lengyel fővárosba várják a világ ifjúságának nemzetközi találkozójára. A hirdetés feladói a szentatya támogatását és segítségét kérik, fel akarják hívni a pápa figyelmét a harcra, amit Krakkó a szmoggal folytat. Úgy vélik a júliusban a városban lévő találkozóra érkező több millió fiatal egészségét is veszélyezteti a szennyezett levegő.

A szerzők hangsúlyozzák, hogy minden évben a krakkói halálesetek minden ötödikéért a szennyezett levegő a felelős, amely a gyermekek fejlődési rendellenességében is súlyos szerepet játszik. Remélik, hogy a pápa tekintélyével támogatja őket harcukban, és mindenekelőtt a világ ifjúságának napjai előtti találkozóján a város és a kormány vezetőivel, nagyobb erőfeszítésre kényszeríti őket ebben az ügyben.

A felhívást latin nyelven tették közre, amely a Vatikán hivatalos nyelve, s emellett nem akarják elriasztani az olasz turistákat, akik Krakkóba utaznak. Ezért azt írták: „Ferenc pápa! Segíts nekünk! A szmog naponta öl bennünket. A Te hangod krakkói lakosok ezreit mentheti meg! Krakkónak szüksége van a Te szavadra. A hangodra, amely felkelti a lelkiismeretet és legyőzi a tanácstalanságot. Szenvedünk, betegeskedünk és meghalunk Lengyelország legtisztátlanabb levegőjétől!”

Lengyelországgal kapcsolatos további hírekért kattintson ide!