Végre az Emmi is elismeri, hogy hatalmas a munkaerőhiány az egészségügyben

2017. december 19., 14:21

Szerző:

A humánerőforrás-krízist elsősorban a szakdolgozók hiánya okozza az egészségügyben, az egy főre jutó orvosok száma megfelel a nyugat-európai átlagnak – jelentette ki Ónodi-Szűcs Zoltán, az egészségügyért felelős államtitkár az M1 aktuális csatorna keddi műsorában.

Ezért is indított a kormány ösztöndíjprogramot azon fiatalok számára, akik vállalják valamilyen egészségügyi szakképesítés megszerzését – közölte az államtitkár.

A 2021 végéig zajló ösztöndíjprogramra január 15-ig jelentkezhetnek az érdeklődők; a havi negyvenezer forintos díjat a nappali képzés teljes ideje alatt megkapják a sikeresen pályázók – fűzte hozzá.

Arról is szólt, hogy a rendelkezésre álló 4,4 milliárd forintos keretből 3200 tanuló támogatására nyílik lehetőség, de elképzelhető, hogy megemelik a keretet.

Tavaly nyáron Balog Zoltán miniszter bejelentette, hogy bérmegállapodás született az egészségügyben, amivel meg lehet állítani a szakdolgozók elvándorlását. Idén nyáron azt mondta, hogy álhírekkel támadja a média az egészségügyet. – Azok, akik politikai okokból álhírek gyártásával vannak megbízva, nemcsak a kormányt lehetetlenítik el, hanem az egészségügyben dolgozókat is – mondta a miniszter akkor. Idén novemberben a szociális munka napján közölte, hogy „már nem a kilátástalanság, a perspektívanélküliség jellemzi a szociális munkát, mint korábban”. Ehhez képest a Központi Statisztikai Hivatal adatai szerint idén nyáron a humánegészségügyi és szociális ellátás területén 7028 állás volt betöltetlen.

Ezért meglepetés, hogy a kormányzati sikerkommunikáció ellenére ma az Emmi államtitkára elismerte, hogy „humánerőforrás-krízis” van az egészségügyben.