Uniós támogatásból luxusautót bérelt, milliós fizetéseket adott magának és lányának egy projektvezető
Másfél milliárd forint Magyarországnak megítélt uniós támogatás tűnt el. A brüsszeli pénzből luxusautóra, 4–5 milliós fizetésre is ingatlanvásárlás fedezetére is futotta , csak az ígért gáztöltőállomásokból nem lett semmi. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium feljelentést tett – tudta meg a 24.hu.
Az Uniótól előlegbe kapott támogatás elfogyott, a projekt a csőd szélére került. Ha a beruházást nem sikerül megmenteni, akkor a teljes uniós támogatás elveszik Magyarország számára, és vissza kell fizetni a másfél milliárdos előleget. A Fővárosi Főügyészség július 26-án nyomozást rendelt el különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette miatt.
A pályázat szerint két projektről volt szó, amelyek biogáz- és földgáz-cseppfolyósító üzem, elosztóállomások, kúthálózat, valamint 20+20 töltőállomás kiépítését tartalmazták. A PAN-LNG beruházására csaknem 20 millió euró összköltséget hagytak jóvá, ennek előlegét, 4,9 millió eurót, azaz több mint 1,5 milliárd forintot 2015 novemberében folyósították is. Az összeg a projekt koordinátorának, a Magyar Gázüzemű Közlekedés Klaszter Egyesület (MGKKE) számlájára folyt be. Hozzáférése az egyesület elnökének, Domanovszky Henriknek volt.

A feljelentés szerint azonban a projekt megvalósítása nem kezdődött meg. A feljelentést ugyan ismeretlen tettes ellen tették, de a leggyakrabban Domanovszky Henrik neve bukkan fel a dokumentumban, aki nem csak az egyesület elnöke volt, hanem érdekelt lett a konzorcium két cégeben is, a Pannon Fuelben és az LNG Techben.
A minisztérium megkezdte a projekt átvilágítását, és az alábbi megállapításokra jutottak a beruházásnál:
- Összefonódásokat, határokon átnyúló céghálót, a beszerzéseknél durva túlárazást, helyenként fejedelmi javadalmazást, szabálytalan pénzköltést találtak. Az ígért gáztöltőállomásokat viszont nem.
- Domanovszky lányának, Andreának is tisztségeket juttatott (az egyesület alelnöke és a Pannon Fuel ügyvezetője volt egyszerre), önmagával és a lányával is külön megbízási szerződéseket kötött, és a díjat projektpénzből fizették.
- Az elnöki alapbért tavaly szeptemberben bruttó 2,9 millió forintban állapították meg, továbbá korlátlan gépkocsihasználatot és 18 havi keresetnek megfelelő végkielégítést írtak elő. További megbízási szerződései is voltak Domanovszky Henrikkel, így volt olyan hónap, amikor az elnök 4-5 millió forintot vihetett haza.
- Domanovszky stewardess végzettségű lányával projektmenedzseri feladatra szerződött az egyesület, egy összegű, 8,8 millió forintos kifizetéssel.
- A Pannon Fuel havi 600 ezer forint plusz áfáért egy Mercedes Benz V-Klasse típusú autót bérelt. A feljelentés szerint az autó a Domanovszky család személyes igényeit szolgálta.
- A Pannon Fuel havi bankszámlakivonatából kiderült, hogy Domanovszky Andrea a céges bankkártyát megszámlálhatatlan esetben használta saját célra, élelmiszer és ruha vásárlására, vásárolt vele a Rossmannál, a Tesconál, de kisebb összegű készpénzfelvételeknek is volt nyoma.
- Indokolatlan eszközvásárlásokra is fény derült, az előlegből gépjárműveket, notebookokat, tableteket, iPhonokat vette, ezekkel Domanovszky Henrik és Andrea nem volt hajlandó elszámolni, viszont az eszközök feltűntek a neten a Facebook Marketplacen, illetve a Jófogáson.
- Annak ellenére, hogy uniós támogatásból tilos harmadik személynek kölcsönt adni, a Pannon Fuel 90 millió forintot kölcsönzött Primus Trust Zrt.-nek, amely még ugyanezen a napon 90 milliót kölcsönzött Domanovszky Henriknek.