Tragikus halál: beomlott a ház, az idős férfit ellepte az iszap
Tataházán egy helyi lakos alatt beomlott házának alapzata, aki így a pincébe zuhant és a romok alá szorult. A szerencsétlenül járt férfi életét a kiérkező mentők sem tudták megmenteni – írta a beol.hu.
A Bács-Kiskun Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság tájékoztatása szerint a szerda este történt tragédia idején az áldozat éppen a fürdőszobában tartózkodott, amikor beomlott a padló.
A Bácsalmási Önkéntes Tűzoltóság munkatársai szabadították ki a férfit a romok alól, a helyszínre érkező mentőhelikopter személyzete azonban már nem tudta újjáéleszteni.
A szerencsétlenség áldozata, egy 68 éves férfi, aki mindössze hetente egyszer ment leellenőrizni az egyébként üresen álló ingatlant.
A tűzoltóság elsődleges tájékoztatása szerint valószínűleg csőtörés történhetett a pincében, emiatt a fal megszívta magát vízzel és teljesen elázott – ez okozhatta a balesetet. Az omlás következtében a ház belső támfala megroppant, a szerencsétlenül járt férfit derékig ellepte az iszap.