Többször is telefonált a beteg, aki meghalt a szívsebész kirúgása miatt
A Népszava készített egy interjút Székely László szívsebész főorvossal, a Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézet (GOKI) volt osztályvezetőjével, aki elárulta, többször is hívta az az 55 éves szívbeteg férfi, aki meghalt, mert ő a kirúgása miatt nem műthette meg.
– A betegek hívásait a volt titkárnőm fogadja, úgy tudom, meghallgatja őket, türelmet kér, és az új osztályvezetőhöz irányítja őket. Nem tudom, hogyan csinálja, a szememben ő egy hős. Az a beteg, aki meghalt a napokban, többször is telefonált, hogy mi lesz vele, mikor jöhet. Neki sem volt mit a válaszolnia, jelezte a betegnek, hogy az új osztályvezető főorvossal kell kapcsolatba lépnie. Amikor csütörtökön reggel megtudta, hogy, a betegünk meghalt, a kolléganőm csaknem összeroppant
– mesélte Székely László. Az ügyben a GOKI próbálja elhárítani magáról a felelősséget, Andorka Péter főigazgató először legalábbis azt állította, hogy kirúgásakor a szívsebész főorvos egy betegét sem adta át, az egészségügyi intézmény vezetése a létezéséről sem tudott, csakhogy ezt egy levél cáfolja. Később Andorka Péter már azzal hozakodott elő, hogy a beteget 48 órán belül meg kellett volna műteni, amihez képest Székely László „informálisan és illegálisan” megrendelt egy speciális érprotézist 6,5 millió forintért. Ez az érprotézis a beteg haláláig tartó 66 nap alatt sem érkezett meg, a megrendeléséről és a gyártásáról ráadásul a GOKI vezetőségét sem értesítette. Ezekre a vádakra Székely László az interjúban így válaszol:
– Valóban nem adtam át minden beteget egyenként, tekintettel arra, hogy publikus a rendszerben, de a három fontosabb esetről szóltam. Egyébként senki nem kérte tőlem, hogy minden betegről számoljak be, sőt mivel felmentettek a munkavégzés alól szeptember 19-étől nem férek hozzá semmihez. Felmentésemet követően felhívtuk a figyelmet a csütörtökön elhunyt betegre is, tekintettel arra, hogy ekkor már nem állt módomban az előjegyzést megtenni. Így átadtuk azt a levelet is, amelyben a beteggel kapcsolatos összes információt mellékeltük, s kértük a helyembe lépő osztályvezető főorvost, nézze át, és ha kell, értékelje újra három beteg kezelési tervét, műtéti programját. Az azóta meghalt férfi is köztük volt, róla a kirúgásom körüli időszakban érkezett meg a külföldi szakvélemény, amit a beteg operálhatóságával kapcsolatban kértünk
– mondta a szívsebész főorvos.

Székely Lászlót azért rúgták ki a GOKI-ból, mert másik kórházból hívott segítséget egy műtéthez. Egy olyan fiatal nőt operált, akinek egy hibás, már cserére szoruló implantátum volt a mellében. Székely és orvosi csapata szívbillentyű-műtétet hajtott végre a páciensen, akinek sérült implantátumát az operáció közben el kellett távolítani. Az orvos úgy döntött, hogy a betegnek ne kelljen hónapokig aszimmetrikus mellkassal élnie, elkerülendő egy újabb, operációt, plasztikai sebész segítségét kérte, aki ott helyben be is ültetett egy új mellimplantátumot. Ennek kapcsán az interjúban azt állította, munka közben nem az járt fejében, hogy tilosban jár-e, hanem csak az, hogy mi a beteg érdeke. Beszélt arról is, hogy a kirúgása óta több állásajánlatot kapott bel- és külföldről, Romániából és máshonnan is.