Több mint kétszázmillió forintból épült templom Balatonakarattyán

Ebből összesen 166 millió forint állami támogatás.

2022. február 12., 13:23

Szerző:

Az egyház, az adakozók, az önkormányzat és a kormány összefogásával épült református templom Balatonakarattyán – mondta a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára szombaton a templom felszentelésén.

Soltész Miklós hangsúlyozta: a gyülekezet nyolcvanéves álma valósult meg, akik már 1943-ban is templomot akartak építeni.
Kontrát Károly, a térség fideszes országgyűlési képviselője örömét fejezte ki, hogy elkészült egy olyan épület, ahol lelki otthonra lelnek a hívek. „Az a nemzet, amely templomot épít, a jövőt építi” – fogalmazott a politikus.

A több mint kétszázmillió forintból elkészült balatonakarattyai templom építéséhez első ütemben a telekvásárláshoz és szerkezetépítéshez 80 millió, majd később az infrastrukturális beruházásokra és a környezetrendezésre további 86 millió forint állami támogatást kapott a gyülekezet.

(Kiemelt kép: illusztráció. Fotó: MTVA / Bizományosi / Baranyai Balázs)