Szeptember elején sztrájkba kezdenek az önkormányzati dolgozók

Az embereket, akik az ügyeiket intéznék arra kérték, hogy vegyék figyelembe a szeptember 2-től 4-ig tartó munkabeszüntetést.

2020. augusztus 21., 11:01

Szerző:

"Az elmúlt hónapok kormányzati döntései lehetetlen helyzetbe hozták az önkormányzatok gazdálkodását. Az Önök szolgálatában álló önkormányzati dolgozók munkája és megélhetése veszélybe került, és ezzel együtt az Önök kiszolgálása is" – írja a Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezetének hirdetményére hivatkozva a hvg.hu.

A testület ezzel indokolja, hogy 2020. szeptember 2-ára, 3-ára és 4-ére sztrájkot kezdeményeznek.

Egyúttal felhívják az ügyfelek figyelmét arra, hogy sürgős ügyeiket intézzék a munkabeszüntetés előtti napokra, vagy halasszák későbbi időpontra. A szakszervezet – az önkormányzati érdekképviseletekhez hasonlóan – az elmúlt időszakban többször felhívta a figyelmet arra, hogy az állami elvonások és intézkedések nehéz helyzetbe hozták a településeket, csak a helyi iparűzési adó utáni hozzájárulás fizetésének szigorúbb kötelezettsége miatt a 3200 önkormányzat negyede marad pénz nélkül – a többi már eddig is nehéz helyzetben volt.

 

 

Megtörni látszik a kutasok ellenállása? Hétfő kora délutáni hatállyal a Mol az összes töltőállomásán 10 forinttal csökkentette az üzemanyagok árát, vagyis – nagykereskedelmi árváltozás híján – az árrését. 

A Szabad Európa kiperelte az autópálya-koncessziós szerződés mellékleteit, és kiderült, hogy 15-17 ezer milliárd forintba kerülhet az adófizetőknek az, hogy a kormány kiszervezte a hazai gyorsforgalmiút-hálózat nagy részét. Az üzletet elnyerő hét magántőkealapról kiderült, hogy négy Szíjj László, három pedig Mészáros Lőrinc kormányközeli üzletember százszázalékos tulajdonában van – írja a lap.

Kedden túlnyomóan derült, száraz időre van kilátás. Európa időjárását egy kiterjedt anticiklon befolyásolja. Napközben többfelé megélénkül, kedden a Dél-Dunántúlon időnként meg is erősödik a délkeleti, keleti szél.

Olyan szabályokat akartak bevezetni a koreaiak által vezetett iváncsai akkumulátorgyárban, ami kiverte a biztosítékot a magyar munkavállalóknál. Nem mondják meg, mi az oka, ha rosszul lesznek a dolgozók a munkahelyükön, a szigorú biztonsági előírásokra viszont nagyon odafigyelnek, a telefonok kamerája le van takarva, amit a biztonsági szolgálat ellenőriz is. A Házon kívülnek az iváncsai akkumulátorgyár két dolgozója mesélt arról arc és név nélkül.