Roppant sikeres a magyar futball, kár, hogy senki nem kíváncsi rá
Csányi Sándor, a Magyar Labdarúgó Szövetség (MLSZ) elnöke a szervezet keddi, éves közgyűlésén azt mondta, a 2016-os esztendő sikeresebb volt, mint az előző, amit többek között azzal indokolt, hogy a futball- és a futsalválogatott szerepelt az Európa-bajnokságon, valamint az utánpótláscsapatok is jobban teljesítettek – emeli ki tudósításában az MTI. Arról nem esett szó, hogy a nemzetközi kupákban a nyári selejtezőkből évek óta egyetlen csapat sem jut tovább.
Fotó: MTI / Beliczay László
A tudósítás szerint Csányi egyedüli problémaként továbbra is az élvonal alacsony nézőszámát említette. „Még ebben a hónapban felvesszük a kapcsolatot a klubokkal, hogy együtt találjunk megoldást az alacsony nézőszámra, mert hiába nem közvetít minden meccset a televízió, így sem nőtt a kilátogatók száma” – mondta Csányi, aki azonban az okot is tudja. Az MLSZ kérdőívét kitöltő csaknem harmincezer szurkoló ugyanis az alacsony színvonalat kifogásolta.
Még szerencse, hogy pénz van dögivel. „Az MLSZ másfél milliárd forint plusszal zárta az előző évet, ezt a pénzt eredménytartalékra fordította, amely így már 4,7 milliárdos” – adott tájékoztatást az MLSZ gazdálkodásáról az OTP elnök-vezérigazgatója, aki üdvözölte, hogy az Európai Unió további hat évre jóváhagyta a tao-támogatást, amelyből tavaly 45,4, a kezdetektől pedig összesen 131,4 milliárd forint áramlott a futballba.
A profi klubok stadionjaival kapcsolatban elmondta, hogy tizenkettőt már átadtak, tizenegy kivitelezése zajlik, míg további nyolc előkészítés alatt áll, s vélhetően a 2019/20-as szezontól játszhat minden együttes a saját pályáján. Elárulta: két klubnak volt licencproblémája a pályafűtés hiánya miatt, de várhatóan nyáron Újpesten és Mezőkövesden is megoldják ezt, ami azt eredményezheti, hogy rövidebb lesz a téli szünet, amely jelenleg az egyik leghosszabb Európában.
Csányi a nemzeti stadion kapcsán aggodalmának adott hangot, mert megfogalmazása szerint kicsit csúszásban vannak, de ha a jelenlegi terveknek megfelelően, 2019 szeptemberére elkészül az aréna, amely a 2020-as Eb-n három csoportmeccsnek és egy nyolcaddöntőnek ad otthont, akkor problémamentes lesz az átadás, illetve a novemberre várt felavatása. Az MTI kérdésére azt mondta, a csúszást az elhúzódó közbeszerzési eljárás okozta. Pedig Orbán Viktor személyesen felügyeli a stadion építését.