Pokorni: Nagy kérdés, lesz-e fedezet a kompenzációra

Az Országgyűlés oktatási bizottságának fideszes elnöke bízik benne, hogy meglesz a fedezet a Klebelsberg Intézményfenntartó Központnál (Klik) az iskolaigazgatók bérének egyéni vizsgálat utáni esetleges kompenzációjára.

2013. augusztus 27., 12:46

Erről Pokorni Zoltán beszélt a köznevelési törvény módosításának elfogadása után kedden, az MTI kérdésére.

Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezetője keddi sajtótájékoztatón azt mondta: minden iskolaigazgató jövedelmét egyedileg megvizsgálja a kormány. Tájékoztatása szerint a kormánypárt képviselőcsoportjának hétfői ülésén felmerült az igény törvényi biztosítékra annak érdekében, hogy az intézményvezetők bére se csökkenjen. A frakcióvezető közlése szerint ehhez törvénymódosítás nem szükséges. Beszámolt arról is: a hétfői frakcióülésen – heves vita után – többen törvényi garanciákat vártak az intézményvezetők bérének szinten tartására, ám ebben hétfőn nem jutott döntésre a képviselőcsoport. Ezért felkérte az oktatási kabinetet a módosító javaslatok kidolgozására és benyújtására – fűzte hozzá.

Pokorni Zoltán és kormánypárti politikusok e kérdésben módosító indítványt is nyújtottak be, de ezt a törvény elfogadása előtt visszavonták.

Az oktatási bizottság elnöke kedden azt mondta, továbbra is azt gondolja, jobb lett volna, ha a törvényben rendezik ezt a kérdést. Mindenkire kiterjedő, egyszerűbb megoldás lett volna, bár kétségtelenül többe került volna – jegyezte meg a kormánypárti politikus.

Pokorni Zoltán úgy fogalmazott: az egyéni vizsgálattal is kezelhető a probléma nagyrészt, de nagy kérdés, hogy a Klebelsberg Intézményfenntartó Központnak lesz-e erre fedezete. „Nagyon bízom a kormányban, hogy lesz, és ezt munkát indokolatlan huzavona nélkül, gyorsan el tudják végezni októberig, hiszen ekkor már változnak a keresetek és a jövedelmek.”

A módosító javaslatok visszavonásáról azt mondta, a kormány arra kérte, ezt fogadja el. „Ezt elfogadtam, és bízom benne, hogy ez így működik” – fogalmazott Pokorni Zoltán.

Hozzátette: azt szeretnék elérni, hogy ne legyen pár ezer ember sem, akinek az alapbére ugyan nőtt, de a jövedelme csökkent.