Pénzt kapnak a nyolcadik kerületiek, ha beoltatják magukat

Akik jogosultak a támogatásra, még egy sorsoláson is részt vehetnek. 

2021. szeptember 9., 16:21

Szerző:

Koronavírus oltás után támogatásban részesülhetnek a rászorulók a nyolcadik kerületben, írja a jozsefvaros.hu. A kerület önkormányzata fejenként tízezer forintnyi egészségügyi támogatást szavazott meg a lakosok számára. Az anyagi támogatás azonban nem minden beoltottnak jár.

A tízezer forintot csak azok kaphatják meg, akiknek a családjában az egy fogyasztási egységre jutó havi jövedelem nem haladja meg az öregségi nyugdíjminimum 250 százalékát, azaz 71250 Ft-ot, illetve 2021 december 30-ig mind a két oltást is felvették. A támogatás feltétele továbbá az is, hogy a kérvényt benyújtó családjában minden nagykorú is be legyen oltva. Kivételt csak azok képeznek a feltétel alól, akiket orvosi indokok miatt nem olthatnak be. 

A tízezer forint iránti kérelmet 2022. január 15-ig lehet benyújtani a nyolcadik kerületi önkormányzat felé. Azok, akik jogosultak a támogatásra, egy sorsoláson is részt vehetnek, ahol bruttó 150.000 forintot nyerhetnek. A pénzjutalmat 2022 elején fizetik ki a nyerteseknek. 

(Kiemelt képünk illusztráció. Fotó: NurPhoto via AFP / Jakub Porzycki)