Országos szervezetté alakult a Magyar Szolidaritás Mozgalom

Országos szervezetté alakult a Magyar Szolidaritás Mozgalom - közölte Székely Sándor, a szervezet társelnöke szombaton a fővárosban tartott flashmobon (villámcsődületen).

2011. december 17., 16:26

A társelnök szerint az országos szervezetté alakulás jegyében szombaton az egész országban, a megyeszékhelyeken és más városokban is hasonló megmozdulásokat tartanak. Az akció másik célja, hogy megmutassák azt a plakátot, amelyet korábban nem tudtak kirakni, mert a munkát vállaló cég visszakozott, amikor meglátta, hogy mi szerepel rajtuk. Ezért a villámcsődület résztvevői közül sokan ilyen - az MDF rendszerváltás utáni "Továrisi konyec"-plakátjára emlékeztető -, "Elvtársak, itt a vége!" feliratú lapokkal érkezett a Blaha Lujza téri helyszínre. Az országos demonstráció harmadik célja ugyanis, hogy a mozgalom kifejezze: "Orbán Viktornak és a kormányának mennie kell" - hangsúlyozta a társelnök az MTI beszámolója szerint.

Januártól komoly tüntetéseket és tiltakozó akciókat szervez majd a mozgalom, hogy céljait elérje - tette hozzá. A Blaha Lujza téri flashmobon két-háromszázan vettek részt; a fővárosban a Széll Kálmán téren tartottak hasonló akciót, és több vidéki városban is sor került hasonló megmozdulásra.

A Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei Tiszaigaron tartott időközi polgármester-választáson a Fidesz-KDNP jelöltje, Kovácsné Szabó Tünde szerezte meg a legtöbb szavazatot, maga mögé utasítva a függetlenként induló Csala Józsefet.