Óriási csúszásban a vizes-vb
Még a 2024-es olimpia előkészületei is jobban álltak, és nem időarányosan, hanem mindent figyelembe véve – így foglalta össze a Magyar Nemzetnek egy informátor, mi a helyzet a budapesti vizes-vb-vel szűk három hónappal az esemény kezdete előtt.
A gond nem a Dagály úszókomplexummal van (azt leszámítva, hogy a tervezettnél sokkal többe került), hanem a másik három budapesti helyszínnel.
Fotó: MTI / Kovács Tamás
A margitszigeti Hajós Alfréd uszodában (ahol a vízilabdameccseket rendezik) például még szinte sehogy nem áll a felújítás alatt lévő medence, a mobil lelátóról pedig úgy hírlik, még a múlt héten sem tudták, ki fogja építeni. A szinkronúszásnak otthont adó városligeti műjégpályánál, illetve tónál is, ahol, úgy tudjuk, statikai problémák merültek fel: nem volt biztos, hogy a betonalapzat elbírja az ideiglenes medencét, amelynek helyén épp ezért a közelmúltban módosítottak. A Batthyány téri óriás ugrótorony építése során is a medence a fő gond, aminek kivitelezőjét egyébként még a margitszigeti fejlesztésekénél is később, alig több mint három hete választották ki.
A lapnak nyilatkozó szakemberek véleménye eltérő arról, hogy ezeket a lemaradásokat be lehet-e hozni, de valószínűleg igen. Más kérdés, mi lesz ennek az ára. A kivitelezők ugyanis tisztában vannak a szervezők szorult helyzetével, a feszített tempó miatt pedig eleve drágábban vállalják a munkákat. Így néhány milliárd forinttal még biztos drágul a már most is százmilliárd körüli költségvetés.
De nem csak az építkezések környékén van elmaradás. Többek szerint teljesen érthetetlen például, hogy miért nem indult meg a világbajnokság kommunikációja sem itthon, sem külföldön. Még a nemzetközi szaklapokban sem jelent meg hirdetés, ez pedig a jegyek értékesítésére is kihat: a belépők sokkal lassabban fogynak, mint azt előzetesen remélték.