Nyilvános a Tettrekész-Jobbik-megállapodás
Segít programot írni a Jobbiknak a Tettrekész rendőrségi szakszervezet, cserébe Vonáék kormányra kerülve önálló rendészeti tárcát alakítanak, és megvizsgálják a halálbüntetés visszaállításának lehetőségét – áll a két fél közötti megállapodásban. Eszerint a szakszervezet üdülőt is kapna.
Nyilvánosságra hozták a Jobbik és a Tettrekész Magyar Rendőrség Szakszervezet (TMRSZ) tegnap kötött együttműködési megállapodását. A szakszervezet honlapján közölt szöveg szerint a felek egyetértenek abban, hogy a magyarországi munkavállalók kiszolgáltatottsága 2009-re elviselhetetlen mértéket ért el, de ezt orvosolandó a Jobbik jövőbeli politikai jellegű programjaiban a magyar nemzet érdekeit és a TMRSZ javaslatait is figyelembe véve tárja a felmerülő kérdések megoldásokat a közvélemény elé.
A Jobbik és a TMRSZ szerint „a munkavállalók jogait, valamint a rendészet területén kialakult anomáliákat érintő kérdésekben az egyesülési jog alapján a szakszervezet véleményt nyilváníthat. Ennek során nem választható el éles határvonallal, hogy mi minősül politikai, vagy szakmai-jogi jellegű kérdésnek, illetve állásfoglalásnak.” Kijelentik azonban, hogy a megállapodás „nem minősül politikai elkötelezettségnek”.
A szakszervezet a megállapodás szerint vállalja, hogy a Jobbik programjának rendészeti jellegű és a munkavállalók helyzetét javító programjának kidolgozásában részt vesz. Később pedig ezt, „szigorúan szakmai-jogi és nem politikai tekintetben saját médiafelületein folyamatosan megjeleníti a tagsága tájékoztatása céljából”. És felkérés esetén megfontolja, hogy az együttműködésben vállalt célok hatékonyabb elérése érdekében „a társadalom jelentős részének szemében meglévő „elismertségi tőkét” a párt rendészetet érintő programjának minél szélesebb körű társadalmi elfogadottsága érdekében a párt rendelkezésére bocsáthatja alkalmanként. Ennek során az „elismertségi tőkét” jelentő személyek minden esetben, mint magánszemélyek vesznek részt a párt programjának megvalósítását megalapozó megmérettetéseken.”
A Jobbik mindezért cserébe a TMRSZ javaslatait lehetőség szerint beépíti a különböző választási programjaiba. Vállalja, hogy ha kormányalakító párt lesz, törekedni fog a rendészeti, illetve a munkavállalói jellegű tárcák megszerzésére, illetve az abban való erőteljes befolyás megszerzésére. Ha ez sikerül, a Jobbik az esetleges koalíciós tárgyalások sarkalatos pontjaként igyekszik majd önálló rendészeti minisztériumot létrehozni, szigorítani az erőszakos jellegű bűncselekmények büntetési tételeit, különös tekintettel a „hivatalos személy elleni erőszak”, és a „közfeladatot ellátó személy elleni erőszak” bűncselekményekre. Egyebek mellett megvizsgálnák az Alkotmányban a halálbüntetés visszaállításának lehetőségét. Újragondolnák a rendészeti szervek vezető-kiválasztási rendszerét „a szakmaiság, az emberi rátermettség, és a magyar nemzet tisztességes többsége érdekeinek” figyelembevételével. Elérnék a rendészeti vezetők 1990. előtti időszakra vonatkozó teljes szakmai és politikai átvilágítását, és a rendészeti vezetők 1990. utáni nemzetbiztonsági átvilágítását lehetővé tevő jogszabály megalkotását „a magyar nemzet érdekeinek védelme tükrében”.
És: biztosítanák a rendészeti szervek munkavállalói számára a rekreációs jellegű üdültetés feltételeit, a TMRSZ részére pedig – a meglévő és az e célra alkalmas – ingatlanvagyon egy részének kezelési jogát hosszú távra (legalább 20 évre) átadnák az ország legalább 3, rekreáció és idegenforgalmi tekintetben frekventált helyén. A megállapodás szerint a működési költségek fedezésére a Jobbik – kormánytényezővé válása esetén – pályázati rendszerben biztosít lehetőséget.
A megállapodást a szakszervezet fórumozóinak többsége üdvözölte: „Magyar rendőr velünk van!”„Így legalább nem megy neki a gárda a sorfalnak mint múltkor. És akkor semmi gond nem lesz!”
Csak egy-két szkeptikus írás olvasható, egyikük kérdez: „Kedves TMRSZ-es barátaim! Mit csináltok, ha szolgálat közben az MG (Vona úrék vezérletével) ismét nektek megy? Átengeditek őket, vagy a parancsot teljesítitek? Mit tesztek, ha a MG demonstratív felvonulást rendez a "cigánybűnözés ellen" és a helyi romák (cigányok, kinek hogy tetszik) mondjuk elállják az útjukat? Mit tesztek egy engedélyezettből kődobálóssá fajuló "demonstrációkor", ha jobbikos is van az engedély nélküli demonstráló, hídfoglaló, stb. között? Vele, vagy ellene?”
A Magyar Gárda országos szóvivője mindenesetre levélben örült a megállapodásnak: „Tudjuk, hogy Önök folyamatosan a politika által dróton rángatott rendőri vezetésnek kiszolgáltatva dolgoznak, tudjuk, hogy szakszervezetük tisztségviselőit koholt vádak alapján, katonai bűncselekmények elkövetésével gyanúsítják meg. Ahhoz, hogy ez a gyalázatos, törvénysértő helyzet megszűnjön és Önök méltó körülmények között, méltó fizetésért dolgozzanak, nyilvánvalóan komoly változásokra van szükség. Minden törvénytisztelő, becsületes magyar polgár érdekében reméljük, érdekvédelmi harcuk eredményre vezet és sikerrel járnak a bűnözés ellen vívott harcban.”