Nincs az a rendezvény, ahol ne riogatna a menekültekkel a Fidesz-KDNP

Miközben saját magukat, avagy baráti körüket tüntetik ki, a kormánypárti politikusoknak mindig telik ereje néhány kommunikációs panelre. Parragh László soproni díszpolgári címe is így válhatott a keresztény Európa védelmi aktusává.

2017. december 16., 20:47

Szerző:

Parragh László, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elnöke vette át a Sopron díszpolgára címet szombat délután a városban, a hűség napja alkalmából rendezett ünnepségen. Fodor Tamás, Sopron Fidesz-KDNP-s polgármestere a Liszt Központban mondott ünnepi beszédében valamiért hangsúlyozta: a soproniak 1921-ben megőrizték Szent István örökségét, magyarságukat, hazájukat, kultúrájukat, népszokásaikat és kereszténységüket, miközben befogadták "a magyar szívű más nemzetiségeket".

„Ma sem más a feladatunk, mint annak idején, magyarnak maradni Európában, ahol ma ismét nagy küzdelmet kell vívni" – mondta.

Eközben a szakképzés átalakításával generációk kitörési lehetőségeit korlátozó, abban vállaltan „tettestárs" Parragh arról beszélt: Sopronban sokan tiszteletet érdemelnek, mert olyan városról van szó, amelynek agglomerációját elcsatolták, és zsáktelepüléssé vált.

A városban napközben hatvanezer ember, éjszaka 120 ezer ember van, de a pontos számot nem lehet tudni. Sopront ettől még működtetni kell, és ez egy nehéz szituáció - hangoztatta, majd úgy folytatta, tisztelet jár a város vezetésének, mert képes arra, hogy kezelje ezeket a nehézségeket. Tisztelet jár a vállalkozóknak, akik itt dolgoznak, annak ellenére, hogy Ausztriában az egy főre eső bruttó hazai termék a magyar háromszorosa. Tisztelet jár azoknak, akik Sopronban élnek, és tisztelet jár a múlt embereinek is – mondta.

Parragh azt is elmondta, hogy a kitüntetéssel járó pénzjutalomból egy olyan alapítványt szeretne létrehozni, amellyel a kiváló mesteremberek képzését támogatnák.