Ne aggodalmaskodjatok a tegnap felől
Két ősrégi szerkesztőségi szólást idéznék. Az egyik szerint: kibékülni ráérünk lapzárta után. A másik, hogy: nincs unalmasabb, mint egy tegnapi hír. Nos, ez utóbbit szeretném opponálni.
Akár úgy, hogy a tegnapot szó szerint értelmezem, de úgy is, hogy kiterjesztem egy hétre, hónapra, egy évre, sőt többre. Manapság nincs mulatságosabb élmény, mint elolvasni egy tegnapi hírt: ki mit mondott tegnap? Na pláne egy hete, két éve esetleg húsz. Magánzók és szakmák, teljes iparágak és internetes portálok vállalkozhatnának arra, hogy pertraktálják a tegnapi álláspontot, véleményt, fogadkozást, ígéretet, jóslatot, vagy a húsz, esetleg nyolcvan évvel ezelőttit, összevetve a maival. Valóságos kabaré lenne.
A közelmúltból (nem hivatkozva terjedelmi korlátokra) csupán a pekingi olimpiát említeném. Előtte olyan bizakodó, önelégült nyilatkozatokat tettek illetékesek (nem sportolók), hogy a magyar honfi joggal hihette: legalább ezek a nyilatkozók kussolnak majd a záróünnepség után, és nem lesz képük arra hivatkozni, hogy ők bezzeg előre megmondták, miszerint hámlik a vakolat a női öltözőben.
A blogbejegyzés folytatása ide kattintva olvasható