Letilthatják Orbán ebédjét

2011. november 14., 11:22

Szigorúan ellenőrzi a Terrorelhárítási Központ, hogy hivatalos rendezvényeken mi kerülhet a közjogi méltóságok tányérjára -

írja a Blikk.

Orbán Viktor miniszterelnökre és Schmitt Pál államfőre nemcsak a testőreik vigyáznak, a Terrorelhárítási Központ munkatársai között élelmiszer-biztonsági szakemberek is dolgoznak. A főként vegyészekből álló csapat tagjai a köztársasági elnök, a miniszterelnök és a velük egyszintű külföldi vezetők egészségére is vigyáznak - számolt be a Blikk.

A Terrorelhárítási Központhoz tartozó csoport tagjai a hivatalos programok helyszínein figyelik a felszolgált ételek elkészítését a beszerzéstől kezdve a sütésen, főzésen, ízesítésen át egészen a felszolgálásig, néha pedig kíváncsiságból meg is kóstolják az étkeket. Szükség esetén beleszólnak, és ha kell, tiltanak is.