Lapajánló – Orbánnak mennie kell!
Orbánnak mennie kell! – állítja Kéri László, aki a 168 Órában kifejti, hogy a miniszterelnök már a jobboldalnak is tehertételt jelent. „Lehet, hogy a Fidesz erős emberei azt gondolják, hogy a 2014-es választást még a Viktorral kell végigvinni, de lelkük mélyén tudják, hogy az bukás lesz” – mondja Kéri, és hozzáteszi: „Orbán Viktor ideje lejárt, eljátszotta az elmúlt félévszázad legnagyobb történelmi esélyét.” A hetilap digitális változatát lapozhatja végig.
Több írás is foglalkozik azzal, hogy az Alkotmánybíróság megállapította: az új választási eljárási törvény alaptörvény-ellenes. A vezércikkíró Mészáros Tamás szerint a Fidesz-vezérkar józanabbjai ráébredtek, hogy ebből a blamázsból valahogyan ki kell farolniuk. Ezért jelentette be sietve Rogán Antal, hogy 2014-ben nem lesz regisztráció. Lapunk felidézi, miért eszelte ki annak idején ezt a törvénytrükköt a Fidesz, és milyen új trükkök jöhetnek a mostani kudarc után.
Kolláth György úgy véli, ekkora bukással szemben a kormányzati kommunikáció tehetetlen. Ugyanakkor szerinte bebizonyosodott: az Alkotmánybíróság függetlensége visszaállítható.
Mit szól a nép a tízszázalékos gáz-, villamosenergia- és távhőárcsökkentéshez? Pozitív hatás várható az intézkedéstől, vagy az egész csak porhintés? Erről cserélnek eszmét a 168 Óra internetes vitafórumának a résztvevői.
Lapunkból megtudhatják, hogy milyen vita van a Fidesz és a KDNP között Esztergomban.
Olvashatnak az újságban arról, hogy az elemzési szerepet illetően miért nincs egy nézeten Somogyi Zoltán és Török Gábor, akiről az terjedt el, hogy ő lesz a Jobbik államfőjelöltje.
Bölcs István folytatja Így éltünk című sorozatát.
Beszélgettünk a dokumentumfilmes Papp Gábor Zsigmonddal, akinek új filmje arról szól: miként próbálta felkutatni gyerekkori levelezőpartnerét Moszkvában.
Interjú készült Tompa Gáborral, a Kolozsvári Állami Magyar Színház nemzetközi hírű rendező-direktorával, akit tudtán kívül léptettek be a Fekete György-féle Magyar Művészeti Akadémiába, ám Tompa úgy véli: józan ember nem vállalhat szerepet az MMA-ban. Beszél arról is: „Ma már nem számítanak szakmai szempontok, oly mértékben uralja a politika a művészetet Magyarországon. Rendkívül káros, hogy politikai lojalitás alapján döntenek a művészeti intézmények sorsáról, vezetéséről.”
„Barátaim, ne hagyjuk, mert ebből szemétdomb lehet!” – figyelmeztet a kultúrharc következményeire Schilling Árpád, a Krétakört alapító rendező, mert amit a kormányzó párt művel, az megengedhetetlen. Schilling kereken kimondja: „Aki inkább hallgat, az cinkosa a cinikus hatalomnak.”
A Glóbusz rovatban olvashatják Aczél Endre írását Indiáról, Bódis Gábor tudósítását Szerbiáról, Kasza László pedig arról ír, hogy az Egyesült Államokban miért lobbant fel újabb vita a fegyvertartási engedélyekről.
A hazai eseményekhez nem kell visszalapozniuk, mert szokás szerint hírt adunk arról is: mit ír Magyarországról a világsajtó.