Lapajánló – Ami tűrhetetlen
Interjút adott a 168 Órának Elie Wiesel, aki felemeli szavát a Horthy-kultusz ellen, kifejti, hogy ebben a magyar kormánynak is felelőssége van, és megkérdi: Vajon azt is ölbe tett kézzel nézné a magyar kormány, ha egy önkormányzat elkezdene Hitler-szoborra gyűjteni?
Wiesel határozottan állítja: „A meghunyászkodás még sohasem vált be az antiszemitákkal szemben.” A hetilap digitális változatát lapozhatja végig.
Interjút készítettünk Komoróczy Géza professzorral is, akinek most jelent meg A zsidók története Magyarországon című kétkötetes munkája a befogadásról, a kirekesztésről, a fájdalmas egymásrautaltságról.
Kövér Lászlónak az ideológiai, eszmei árokmélyítés a küldetése – állítja vezércikkében Mészáros Tamás, aki biztos abban, hogy a Nyirő-ügy után Kővér nemkívánatossá válik a demokratikus berendezkedésű országokban, mert „ekkora horderejű blamázst nem lehet ilyen olcsón megúszni.”
Részt vett a 168 Óra Karácsony Gergely és Navracsics Tibor veszprémi pódiumvitáján, ahol Navracsics egyebek mellett arról beszélt, milyen kérdésekben kellett küzdenie saját frakciójával, Karácsony Gergely meg arról, hogy „érdekcsoportok ejtették rabul az országot, és az általuk szőtt háló közepén ott ül a miniszterelnök”.
Ez a megállapítás tökéletesen egybevág azzal, amiről a volt agrárállamtitkár, Ángyán József beszél a 168 Órának. Szerinte is gazdasági érdekcsoportok mozgatják a háttérből az eseményeket, és a kormány egy részének személyi összetételét is ők határozzák meg. Hozzáteszi: „Már az is eredmény lenne, ha a zsákmányszerző bandáknak azt lehetne mondani: eddig és ne tovább!” Ángyán tisztában van szavainak súlyával, vállalja a következményeket, hiszen ő maga ismeri el: „A saját oldalam azzal vádol, hogy muníciót adok az ellenzéknek, tönkreverek mindent magam körül, de – teszi hozzá – érdemben senki nem cáfolt semmit.”
Nem szerencsés, ha sorozatban derül ki, hogy az állami földbérléseknél meghatározó körök kerülnek jó pozícióba – mondja a 168 Óra kérdésére válaszolva Nagy Tamás is, aki a Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetségének elnöke, s akivel a földbirtokról, az agrobizniszről beszélgettük, egyszerűen szólva arról: kié a föld?
Annyi feszültség, konfliktus, konfrontáció van napjainkban a közéletben, hogy érthetetlen,: miért hallgat a nép? Koltai Tamás arra figyelmeztet, „néha hirtelen ébred magára a nép. Egy perccel azelőtt, hogy történik valami, még nem történt semmi.”
Le kéne higgadni végre - tanácsolja Kupa Mihály. A volt pénzügyminiszterrel a költségvetésről beszélgettük, arról, hogy miért túlértékelt a növekedési prognózis, s hogy mikor léphetünk tényleges növekedési pályára.
Bolgár György folytatja sorozatát, amelyben szembeállítja a jobboldal állításait és a tényeket. Ezúttal Kövér László, Balog Zoltán, Rogán Antal egy-egy kijelentését kommentálja.
Érdekes beszélgetést folytatott két régi rádiós, Barát József és Gyuricza Péter, aki könyvet írt a hazai média és a hatalom küzdelmének elmúlt huszonöt évéről. Gyuricza beszél arról is, hogy amíg a Fidesz hatékony médiabirodalmat tudott teremteni, addig a szociál-liberális oldal gyakorlatilag semmit nem tud fölmutatni. Az újságírók helyzetét pedig így jellemzi: „Az őrkutyákat beterelték a jobboldali meg a baloldali kutyaólakba, és most egymásra acsarkodnak. Ez a közszolgálat esetében a legnagyobb bűn:”
Krug Emília riportjának címe: „Ha anya lövi magát.” Azokról a kábítószert használó kismamákról szól, akiknek egy speciális józsefvárosi klub nyújt segítséget.
Aczél Endre egyiptomi helyzetképet ad, Kasza László arról ír, hogy mit bizonyítanak a Vatikánból kiszivárogtatott dokumentumok, Heltai András pedig bemutatja Németország főleg fiatalokból álló új sikerpártját, amely a világháló adta kommunikációs és szervezési lehetőségekre épít.
Múlt héten foglalkoztunk a rendőrbotránnyal, amelyet Böcz Sándor így jellemez A helyzet komikuma című rovatában: „A rendőrök egymásnak adják a bilincset.”