Kockás ingben tiltakozott, nem lett igazgató
Bár Hadházi Róbertné nyújtotta be az egyedüli érvényes pályázatot az egri kereskedelmi szakközépiskola igazgatói posztjára, és támogatta őt a tantestület háromnegyede, mégsem nevezték ki. A Nemzetgazdasági Minisztérium végül eredménytelennek nyilvánította a pályázatot.
Hadházi Róbertné, akkor még igazgató-helyettesként, az Egri Szakképzési Centrum Kereskedelmi és Vendéglátó-ipari Szakközépiskolájának pályázott. Az
RTL Klub Híradójának elmondta: úgy tudja, a valaki az igazgatói pályázatához csatolt egy képet, amely a pedagógustiltakozások idején készült, és így juttatta el a pályázatot a bíráló szervekhez. Szerinte ezzel akarták lejáratni.Rajta kívül még egy tanár indult a posztért, akit még az elején kizártak. De hiába maradt egyedül versenyben, hiába támogatta őt a tantestület háromnegyede, mégsem nevezték ki. Levélben arról értesítették: a pályázati eljárást eredménytelennek nyilvánították.
Hadházi Róbertnét azóta leváltották, helyére a kizárt indulót nevezték ki igazgatóhelyettesnek. Az intézmény vezetője pedig a korábbi, már nyugdíjas korú igazgató lett, aki nem is indult a posztért.
Az iskola tanárai nem értik a döntést, azt mondják, a fenntartó Nemzetgazdasági Minisztérium nem indokolta meg, miért lett eredménytelen a pályázat.
Az NGM az RTL Klub Híradójának kérdésére azt válaszolta: a korábbi igazgató kinevezését szakmai tapasztalata és felkészültésge miatt hosszabbították meg.
A kinevezési anomáliák ügye a közelmúltban a Magyar Tudományos Akadémián rendezett konferencián is előkerült. A természettudományos tárgyak oktatásáról szóló rendezvényen Laczkovich Miklós akadémikus matematikus kritizálta az eljárást. Egy szemléltető példával élve úgy
fogalmazott: „A tantestület szavaz az igazgatói pályázatokról. Az egyik jelölt 70 százalékot kap, a másik 30-at és van egy pályázat, amelyet senki sem támogat. Aztán kinevezik azt, aki nulla szavazatot kapott”."Milyen lehet a közérzet egy ilyen iskolában? Horror! És mivel indokolják? Idézem: 'A jelenleg hatályos törvények szerint nem kötelességünk megindokolni a döntést'” – fakadt ki az akadémikus.