Kihűltek a csövek: hogy addig ki fűt, nem lehet tudni...

Fűtés nélkül maradt bizonytalan ideig majdnem ezer ember a székesfehérvári Vásárhelyi úti lakótelepen. A szolgáltató azt állítja: a lakók jelentős részének hosszú ideje tartozása van; ők ezt vitatják.

2011. január 3., 20:44

A Vásárhelyi úti lakótelepen már több éve komoly gond van a fűtéssel. A szolgáltató hol ki-, hol bekapcsolta a rendszert, arra hivatkozva, hogy sok a fűtésdíj-tartozás. Jelenleg a 330 lakásból 150-200-nak lehet lejárt tartozása a szolgáltató állítása szerint. A lakók vitatják ezt az állítást - számolt be a

Magyar Rádió az esetről.

Tapodi Balázs tavaly levált a fűtésrendszerről, nála van még meleg, igaz, ezért beperelte a szolgáltató. „Addig tudom én is csak biztosítani a lakásomban a fűtést, amíg lesz áram, mert az elektromos rendszerünk nem úgy lett kialakítva, hogy azt elbírja.”

A szolgáltató egy hónapja levélben hívta fel a lakók figyelmét, hogy október óta már tízmillió forint tartozása van a lakótelepnek. Arra kért a cég mindenkit, hogy fizessenek és írják alá a tíz évre szóló szolgáltatási szerződést. Eddig csak tíz-húsz szerződés jött csak vissza - mondta Kucsera Róbert ügyvezető, aki szerint már csődközeli helyzetbe került a cég, az E.ON felé is nagy a tartozása. „Megkaptuk az E.ON-tól is az értesítőt. Felszámolási eljárást indított volna már tavaly tavasszal, de magántőkét raktunk be, hogy ez ne történjen meg.”

Közben a Kossuth Rádió megtudta, hogy Kucsera Róbert az év végén eladta a cégét, az új tulajdonosról nem kívánt nyilatkozni.

Csárádi László közös képviselő azt mondta, csúszások lehetnek a befizetésekkel, de nem több, mint máshol a városban. Az viszont tűrhetetlen – mondta -, hogy a becsületesen fizetők sem kapnak meleget. Az új tulajdonosról neki voltak információi. „Nem új tulajdonosról van szó, hanem, megítélésem szerint, ugyanarról a tulajdonosi körről. Cégbírósági adatok alapján Mexikó mellett egy kis államban van a cég bejegyezve.”

A közös képviselő hozzátette, a lakók már az októberi fűtésleállás után bírósághoz fordultak, mind az öt társasház. Január 20-án lesz az első tárgyalás. Hogy ki hogyan fűt addig, nem lehet tudni, mindenesetre a lakók birtokvédelmi kérelmet nyújtottak be a város jegyzőjéhez, hogy a fizető lakók igen is kaphassanak fűtést.