Kémügy: furcsa részletek kerültek nyilvánosságra
Nincs összefüggés a kémbotrány és Földesi Szabó László áfa-csalási ügye között - nyilatkozta a hírTV-nek az Egymásért Alapítvány kuratóriumi elnökének védője. Úgy tudjuk, a korábban felemlegetett hacker-üggyel sincs kapcsolatban Szilvási György volt titokminiszter és társainak meggyanúsítása. A központi szál ugyanis Moszkváig vezet - állítja a védő.
Egyre nyilvánvalóbb: hogy eddig homályban tapogatózott a magyar sajtó, amikor a katonai ügyészség hallgatása miatt saját maga próbálta kitalálni a kémbotránnyal összefüggésben a három egykori nemzetbiztonsági vezető őrizetbe vételének indítékát - közölte a
hírTv.A KGB akadémián végzett és Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök által kinevezett Laborc Sándor, egykori NBH főigazgató ügyvédje, már a hét elején is arról beszélt a köztévé reggeli műsorában, hogy a kémbotrány nem egy politikai-, hanem egy szakmai, vagyis titkosszolgálati ügy. Vagyis a katonai ügyészség nem a Mol-részvények 2009-es orosz felvásárlásával, és nem is a titkosszolgálatokhoz köthető Egymásért nevű csempészalapítvánnyal kapcsolatban gyanúsította meg kémkedéssel és bűnpártolással Galambos Lajost és Laborc Sándort az NBH két korábbi főigazgatóját, illetve felbujtással Szilvásy György volt titokminisztert, hanem a nemzetbiztonsági hivatalnál történt bűncselekmény miatt. Az Egymásért alapítvány vezetőjének, Földesi-Szabó Lászlónak a védője azt is állítja: a kémbotrány kirobbanásához nem az áfacsalással megvádolt védencének vallomása vezetett el, mert abban nincs terhelő adat a volt titkosszolgálati vezetőkre.
Semmiféle összefüggés nincsen a kémbotrány és Földesi-Szabó László ügye között – mondta el Berényi András. A kémbotrányban „egy régebbről tartó hosszú nyomozás és egy tisztulási folyamatnak vagyunk a szemtanúi, amely az NBH és az azokhoz köthető politikai erőkkel kapcsolatos” – tette hozzá.
„Az UD Zrt.-nek sincs köze a kémügyhöz”
A 2008-ban kirobbant lehallgatási botrányba kevert UD Zrt.-nek sincs köze a kémügyhöz - állítja a Mol belső elhárításaként is működő vagyonvédelmi cég jogi képviselője.
Az UD Zrt. elleni ügyben egyáltalán nem hallgatták ki a védenceimet - mondta el Futó Barnabás. A többi UD-s ügyben, egyrészt ami Dávid Ibolya és társai elleni zajlik, illetve a személyiségi ügyi perekben egyáltalán nem merült fel adat, hogy valami köze lenne a tényállásnak vagy a cégnek ehhez a kémbotrányhoz - tette hozzá az ügyvéd.
A negyedik gyanúsított nem azonos Koaxszal
Megdőlni látszik az Index internetes portál információja is, miután megtudtuk: a példátlan letartóztatássorozat negyedik gyanúsítottja nem azonos a magyar kormányzat és az Országgyűlés internetes gerinchálózatát illegálisan megtámadó és Koax néven elhíresült hacker személyével, akit annak idején Szilvásy György ajánlott be a titkosszolgálatokhoz. Az viszont biztos, hogy az arcát eltakaró, kapucnis férfi személye államtitok. Közben a Heti Válasz azt is tudni véli: az ügy központi szála Moszkváig vezet. A lap szerint a katonai ügyészek azt vizsgálják, gyűjtött-e bárki szigorúan titkos adatokat Budapesten a magyar titkosszolgálatokról idegen szervezetek számára.
Összeférhetetlenségi ügye volt a bírónak
A Fővárosi Bíróság katonai tanácsának ugyanaz a bírája engedte szabadon Szilvásyt, Laborcot és Galambost, akinek neve hét évvel ezelőtt már belekeveredett egy összeférhetetlenségi ügybe. A Kulcsár-ügy mellékszálaként futott Bácskai-perben ugyanis többször látták Varga Béla bírót, hogy a tárgyalótermen kívül, saját szobájában egyeztet a tanúként beidézett szocialista politikusokkal, köztük Kiss Péter volt kancellária-miniszterrel és Tóth András akkori politikai államtitkárral. Varga Béla ellen végül nem indult fegyelmi eljárás, jelenleg ő vezeti a katonai bíróságon a Képíró Sándor ellen indított per tárgyalását is - írta a hírTV portálja.