Keleti Ágnes kritikus állapotban van, kórházba szállították
Keleti Ágnest még szerdán szállították fővárosi otthonából a budapesti Honvédkórházba, szívelégtelenséggel és légzési nehézségekkel.
A világ legidősebb olimpiai bajnoka, a 103 esztendős, holokauszttúlélő, izraeli és magyar állampolgár Keleti Ágnes állapota kritikus, kórházba kellett őt szállítani.
Imádkoznak Keleti Ágnesért
A Nemzeti Sport azt írja, a világ legidősebb olimpiai bajnoka, a 103 esztendős, holokauszttúlélő, izraeli és magyar állampolgár Keleti Ágnes állapota kritikus, családja hálás az ötszörös olimpiai bajnok, háromszoros olimpiai ezüst- és kétszeres bronzérmes, világhírű sportolóért aggódóknak, az érte elmondott imákért.
Keleti Ágnes szívelégtelenséggel és légzési nehézségekkel küzd. Az Index pénteken kora este beszélt az ötszörös olimpiai bajnok tornásznő fiával, aki arról számolt be, hogy tüdőgyulladás miatt kórházba szállított édesanyja jobban van.
„Édesanyám tüdőgyulladást kapott, és tegnap már nagyon rossz volt az állapota, az orvosok is lemondtak róla, mert a váladék eltömítette a légcsövét, és fuldoklott. Szerencsére ma sikerült kiszívni a váladékot, könnyebb lett édesanyám légzése, az előbb már mosolygott. Imádkozunk érte, reméljük, felépül, óriási életerő lakozik benne. Azt is túlélte, amikor pár éve combnyaktörése volt. Néhány nap múlva, január 9-én lesz a száznegyedik születésnapja, szeretnénk családi körben ünnepelni”
– mondta az idős bajnoknő fia.
Keleti Ágnes 1921. január 9-én Budapesten született, az 1952-es és 1956-os olimpiákon a magyar válogatott tagjaként ötszörös olimpiai bajnok, háromszoros olimpiai ezüst- és kétszeres bronzérmes lett. Közvetlenül az 1956-os olimpia után Ausztráliában, majd 1957-ben Izraelben telepedett le, ahol főiskolai tanár és edző volt. 1958-tól 1980-ig az izraeli tornászválogatott edzője, 1959-től 1960-ig az olasz tornászválogatott edzője volt. 1983-tól 1988-ig izraeli kluboknál edzősködött. 1957-től 1980-ig az izraeli Testnevelési Főiskola tanára volt. Nemzetközi versenybíróként is dolgozott. A rendszerváltást követően hazaköltözött, 1990 óta újra Magyarországon él.
2002-ben bekerült az International Gymnastics Hall of Fame-be, Izraelben az ő nevét viseli az országos tornász bajnokság.
A Nemzet Sportolója 2023. szeptember 8-án került Tarics Sándor, a 2016-ban 102 évesen és 241 naposan elhunyt vízilabdázó elé a legtovább élt olimpiai bajnokok listáján.
(Kiemelt képünk forrása: Újpesti Torna Egylet hivatalos Facebook oldala)