Itt az ősz, itt az eső
Az ország jelentős részén kiadós esővel kopogott be a meteorológiai ősz.
A legtöbb helyen felhősen indul a nap, majd nagyobb eséllyel az északi megyékben szakadozhat, vékonyodhat a felhőzet nagyobb területen, ott akár többórás szűrt napsütés is lehet. Csütörtök délelőtt esővel érkezett meg az ősz.
Délelőtt több helyen esik az eső
Kezdetben több helyen várható eső, zápor, majd a délutáni órákban a déli megyékbe szorul vissza a csapadék, estére mindenütt megszűnik – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat jelentéséből.
Az északi, északkeleti szél több helyen megélénkül, a Bodrogközben, Zemplénben meg is erősödik. A legmagasabb nappali hőmérséklet többnyire 22 és 26 fok között valószínű, de a tartósabban felhős, csapadékos délnyugati, déli tájakon akár 20 fok alatt is maradhat. Késő este általában 16 és 21 fok közé hűl le a levegő.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 10 és 16 fok között alakul, de a szélcsendes területeken ennél néhány fokkal alacsonyabb értékeket is mérhetünk.
(Kiemelt kép: Zivatarfelhők a budai hegyek fölött 2022. augusztus 20-án. Fotó: MTI)