Így hatott a szállodákra és fürdőkre a védettségi igazolvány kötelezővé tétele

Ettől függetlenül a járvány miatt veszteséggel zár a legtöbb cég idén.

2021. december 18., 08:43

Szerző:

Pozitív tapasztalatai vannak azoknak a fürdő és hotel üzemeltetőknek, akik újra kötelezővé tették a védettségi igazolványt a vendégeik számára. Csak rövid időre vagy egyáltalán nem esett vissza forgalmuk – írta a Portfolio.

Sívó Roland, az AquaWorld Resort létesítményigazgatója a portálnak elmondta, hogy a védettégi igazolvány kötelezővé tétele csak az első pár hétben okozott néhány százalékos visszaesét a hotel részlegén, de ez ezt sem nevezte érdemi veszteségnek. Méghozzá annyira nem befolyásolta, hogy novemberben sikeres hónapot zártak, közel 63 százalékos kihasználtsággal. A fürdő részben viszont érezhető volt a visszaesés, de az igazgató ezt a romló járványügyi helyzettel magyarázta. Kiemelte: döntésüket nem érte kritika, sőt egyesek e-mailben pozitívan számoltak be az Aquaworld döntéséről.

Szűts Ildikó, a Budapest Gyógyfürdői és Hévizei Zrt. vezérigazgatója pedig arról számolt be, hogy vendégeik nagy érsze támogatta a bevezetett szabályokat a védettésgi igazolvánnyal és a maszkviseléssel kapcsolatban. A látogatottságot illetően azt mondta, hogy a történelmi műemlékfürdőiket jelentős részben most is a külföldi turisták keresik fel. Fürdőikben a látogatottság pedig emelkedő tendenciát mutat, sőt voltak napok, amikor a látogatottság a '19-es adatokat is meghaladta – tette hozzá. Egyedül az olyan fürdőkben észlelhető visszaesés, ahova leginkább magyarok járnak, de azokon a helyeken nem a védettségi igazolvány kötelezővé tétele csorbít a látogatottságon, hanem inkább a november vége óta tapasztalható magas koronavírus járvány esetszámok.

(Kiemelt képünk illusztráció. Látogatók a budapesti Széchenyi Gyógyfürdő és Uszodában 2020. március 4-én. fotó: MTI/Kovács Tamás)