„Rosszat csináltam, de gyere be, minden rendben lesz” - ez volt a tatabányai családirtó utolsó mondata feleségéhez

2020. február 12., 17:04

Szerző:

M. Ferenc az egész családját meg akarta ölni az elmúlt pénteken Tatabányán. Felesége csupán a boltba szaladt el. Amikor hazaért és belépett a kertkapun, a férje már várta – írja a Blikk.

„Rosszat csináltam, de gyere be, minden rendben lesz”

– ez volt az utolsó mondata a férfinak. Ezután felkapta a földről a vasvillát, azzal kezdte el kergetni a nőt az udvaron. A sikítozó, vérző nő kiszaladt az utcára az őrjöngő férfi elől. Az bement a házba, befeküdt a meleg vízzel teli kádba, ahol egy üvegdarabbal nyiszálta a nyakát, a torkát. Több sérülést is ejtett magán, mire megérkeztek a rendőrök.

– Az egyenruhások kihúzták a kádból az elalélt Ferencet, majd megpróbálták újraéleszteni – nyilatkozta a Blikknek egy informátora.

 

A rendőrök találtak rá a gyerekszobában az ágyban fekvő, gondosan betakart 7 és 9 éves kisfiúkra. Mindkettő halott volt már. A lap úgy tudja, hogy korábbi információkkal ellentétben nem vascsővel verte őket agyon, hanem puszta kézzel fojtotta meg őket apjuk, a nyakukon talált hámsérülések erre utaltak.

Miután megérkezett a mentőorvosi kocsi egy mentőtiszttel és egy ápolóval, a mentők erősítést kértek, mondván, nemcsak egy nyaksérültet, de két halott kisfiút is találtak. Ezután három másik mentőautó érkezett. A két kisfiút több mint egy órán át próbálták újraéleszteni, sikertelenül.

A Blikk úgy tudja, hogy a helyszínre érkező rendőröket akkora sokk érte, hogy parancsnokuk azonnal leváltotta és hazaküldte őket. Az állomásra visszavonuló mentők sem bírták könnyek nélkül.

A feleség barátai szerint M. Ferenc korántsem volt olyan mintaapa, mint ahogy az kifelé látszott, ám soha nem kezelték a pszichiátrián. Feleségét jelenleg kórházban ápolják, erős nyugtatókat kap a tragédia óta.

Az Országos Mentőszolgálat a lap megkeresésére azt felelte, hogy a mentőegység riasztása azonnal megtörtént. A férfi halálának megállapítása a mentőautóban történt.

Ha Ön is úgy érzi, segítségre lenne szüksége, tárcsázza a krízishelyzetben lévők részére rendszeresített, ingyenesen hívható 116-123-as telefonszámot, akár mobiltelefonról is!