Fundamentalista mintaállammá válunk?
Jolsvai András, a 168 Óra főszerkesztő-helyettese ajánlja figyelmükbe a hetilap legfrissebb számának cikkeit.
Három a magyar igazság? – teszi fel a kérdést Papp Dénes pekingi naplójában. Az MTI munkatársa ezúttal is szurkolóként vett részt az olimpián, így aztán alul- és felülnézetből tudja ábrázolni a győzelmek és vereségek hangulatát.
A sportpszichológustól azt kérdeztük milyen lélektani összetevői vannak a sportteljesítményeknek, az egykori sportállamtitkártól pedig hajdani kormányfőkhöz írott leveleiről érdeklődtünk.
Négy nemzetközi adótanácsadó cég szakértői az adórendszer egyszerűsítését, a terhek csökkentését szorgalmazzák versenyképes adórendszer című tervezetükben. László Csaba pénzügyminisztert, a tervezet egyik kidolgozóját a részletekről is megkérdeztük.
Mészáros Tamás is az adó és járulékcsökkentésekkel foglalkozik publicisztikájában. Illetve azzal, hogyan fognak reagálni a parlamenti pártok – elsősorban az SZDSZ – a kormányfő most nyilvánosságra került terveire.
Vankó Zsuzsanna teológus professzor nemrégiben cikket írt a Népszabadságban, éles kritikával illetve a KNDP alkotmánymódosítási javaslatát. Ennek kapcsán kérdeztük meg a professzornőt egyház és állam kapcsolatáról, a keresztény egyházak feladatairól és a fundamentalista mintaállam veszélyeiről. A teológus, a hazai egyházakat bírálva, többek között ezt mondja: „Elfeledkeznek arról, hová vezetett a történelemben, amikor az egyház politikai hatalmat kapott.”
A minap az első európai gumiabroncsgyárát Gyöngyösre tervező Apolló Tyres bejelentette: visszalép, más helyszínt keres kétszázmillió eurós beruházásának. A cég azzal indokolta döntését, hogy nem kívánja megosztani a lakosságot. A helyi Fidesz frakció ugyanis környezetvédelmi szempontokra hivatkozva népszavazást kezdeményezett a gyár építése ellen. Riporterünk a helyszínen igyekezett tájékozódni az események hátteréről, megszólaltatva a polgármestert és ellenzékét, a helyi lakosokat, valamint a indiai gyár képviselőjét.
168 Óra – nem fog unatkozni.