Figyelem: Kétszer drágulhat ősszel a gáz a rezsicsökkentés-csökkentés miatt

Augusztus és december között változni fog, hogy mennyit fizetünk a gázár átlagfogyasztás feletti részéért.

2022. augusztus 9., 09:11

Szerző:

Egy friss kormányzati közlemény arra hívja fel a figyelmet, hogy nem egységesen 747 forint/köbméter lesz augusztus és december között az átlagfogyasztás feletti részre a lakossági gáztarifa, mint ahogy az a kormany.hu július 21-i cikkében volt és Németh Szilárd rezsicsökkentési kormánybiztos is bejelentette aznap, hanem két részre oszlik ez a periódus az ár szempontjából, írja a portfolio.hu.

Mit jelent ez a fogyasztókra nézve? 

A változtatás hatására kétszer is emelkedhet idén a gáz ára az átlagfogyasztás felett. A tél előrehaladtával az érintettek egyre többet fizethetnek majd a gázért. A kormány friss közleménye szerint

AUGUSZTUSBAN ÉS SZEPTEMBERBEN 732,4, MÍG OKTÓBERBEN, NOVEMBERBEN ÉS DECEMBERBEN 752,5 FT LESZ A LAKOSSÁG SZÁMÁRA A FÖLDGÁZ PIACI ÁRA.

Ez tehát azt jelenti, hogy az éves szinten 1729 köbméternél többet fogyasztók esetén júliusról augusztusra lesz az első komoly áremelés (hiszen elosztási területtől függően 99,95 - 104,65 forint/köbméter helyett 732,4 forint lesz a gáz ára), majd ehhez képest egy további kismértékű áremelés is bekövetkezik 752,5 forintra szeptemberről októberre, írja a lap. 

További fontos tudnivalók a rezsicsökkentés-csökkentésről

A jövő év első hónapjaira érvényes lakossági piaci árat majd karácsony körül kell meghatároznia az Energiahivatalnak a gáz világpiaci árához viszonyítva. Abban az esetben, ha a gázválság miatt tovább emelkednének a tőzsdei gázárak, illetve a magyar állam gázbeszerzési költségei, akkor nagy valószínűséggel a kormány tovább növeli majd a gáz árát a fogyasztók számára.  

 (Fotó: Oláh Tibor/MTI)

Ma Magyarországon minden beteg megkapja az állapotának megfelelő ellátást, beteg nem marad ellátatlanul – ez áll a Belügyminisztérium vasárnap kiadott közleményében. A MOK szintén közleményben reagált, azt írják, véleményüket az ismert hazai és nemzetközi statisztikai adatokra alapozták, amikor az egészségügyi ellátórendszer hiányosságairól írtak.