Felsőoktatás: valaki 40 helyet jelölt meg
Fennakadások nélkül és csúcsokkal ért véget kedd éjfélkor a jelentkezés a felsőoktatásba. A tavalyinál például sokkal többen jelentkeztek az interneten, és idén is volt, aki negyven intézményt jelölt meg.
Végleges adatok még nincsenek, mert a postán feladott lapokat később számolják össze, most csak az interneten jelentkezőkről van összesítés, akiknek száma 37 százalékkal több a tavalyinál. Idén semmilyen fennakadás nem volt a rendszerben, pedig volt olyan másodperc, amikor egyszerre több mint háromezer felhasználó rögzítette az adatait - mondta az oktatásért felelős államtitkár. Gond nélkül, probléma nélkül zajlott az elektronikus jelentkezés, reméljük, hogy ezek a fiatalok nemcsak intézményt, szakot, hanem pályát és hivatást is választanak – idézte Hoffmann Rózsát a
közrádió.Idén a diákok nem hagyták az utolsó pillanatra a jelentkezést, mindössze 35 százalékuk regisztrált határidő előtt két nappal. De volt, aki lazábban intézte a továbbtanulását, és éjfél előtt néhány perccel küldte el jelentkezését. És volt, aki biztosra akart menni, és negyven felsőoktatási intézményt jelölt meg, ami 83 ezer forintjába került - sorolta az idei jelentkezés legjeit Kerékgyártó Sándor, az Educatio Kft. ügyvezetője.
Aki a legrövidebb idő alatt töltötte ki a jelentkezését, az február 15-én, tehát az utolsó nap 23.37-kor jelentkezett be a rendszerbe, és mindössze kilenc perc alatt véglegesítette a jelentkezését úgy, hogy ebbe az ügyfélkapus hitelesítés is benne volt. A legidősebb és a legfiatalabb e-jelentkező között 54 év a korkülönbség. A legutolsó jelentkezési módosítás - amikor valamelyik jelentkező adataiban módosított és ezt elmentette -, február 15-én 23.59.53-kor történt, tehát nyolc másodperccel éjfél előtt.
A felvételik menetrendje röviden: a jelentkezők még egyszer módosíthatnak a sorrenden, de új szakot már nem jelölhetnek meg. Változások, újabb dokumentumok, például nyelvvizsga eredmények benyújtásának végső határideje július 7-e. A ponthatárok kihirdetésének várható időpontja július 21-e.