Ezekben az órákban oltják be a kétmilliomodik magyart koronavírus ellen

Orbán Viktor szerint tegnapra kellett volna elérni ezt a számot.

2021. március 30., 14:22

Szerző:

Ezekben az órákban lépjük át a kétmillió beoltottat, a magyar lakosságnak már több mint húsz százalékát beoltották, messze az uniós átlag fölött vagyunk, amely csak 10,6 százalék – közölte a Miniszterelnökség területi közigazgatásért felelős államtitkára, az országos oltási munkacsoport vezetője a koronavírus-járvány elleni védekezésért felelős operatív törzs keddi online sajtótájékoztatóján.

Orbán Viktor az állami rádiónak adott interjújában ugyanakkor a tegnapi napra jósolta a kétmilliomodik beoltottat. 

György István elmondta, várhatóan április 1-jén, 2-án és 3-án oltják be azokat az óvodai, általános iskolai és gimnáziumi pedagógusokat, akik március 24-ig regisztráltak a koronavírus elleni vakcinára.

Hozzátette, ezek a pedagógusok már ma megkaphatják az sms-t az oltás várható időpontjáról és helyszínéről, amely a regisztráció során megadott lakcímhez rendelt kórházi oltópont lesz.

Három napon át 101 kórházban, 426 oltóponton várják majd a pedagógusokat reggel hét és este hét óra között, akiket a mai napon érkezett Pfizer vakcina-szállítmányból oltanak be – tette hozzá.