Eurostat: a magyar férfiak 59, a nők 60 éves korukig élnek tartós betegségek nélkül
Az unió statisztikai hivatalának legfrissebb, 2016-os statisztikai adatsora azt vizsgálta, hogy az Európai Unió országaiban átlagosan mennyi ideig élnek a nők és a férfiak tartós betegség, pontosabban a hétköznapjaikban akadályokat okozó betegségek nélkül. Az egészségben töltött évek tekintetében a férfiak (73 év) és a nők (73,3 év) körében egyaránt Svédország áll a legjobban, míg Lettország mindkét nem számára a legegészségtelenebb ország: a 2016-ban született lányok itt 54,9, míg a fiúk 52,3 egészségben töltött évvel számolhatnak.
Magyarországon sem túl jó a helyzet, ugyanis jóval az uniós átlag alatt teljesítünk, ami férfiaknál 63,5, nőknél 64,2 év. Ehhez képest egy hazánkban született férfi átlagosan 59,5, míg egy nő 60,2 évet tölt tartós vagy súlyos betegség nélkül. A WHO statisztikái szerint ráadásul 2015-ben a magyar férfiak átlagos születéskor várható élettartama 72,3 év, a nőké 79,5 év volt. Tehát bár a magyar nők várhatóan tovább élnek, mint a férfiak, de az utolsó éveiket betegségben töltik.

A várhatóan egészségben töltött évek száma 20 tagállamban a nők körében nagyobb, a különbség négy tagállamban haladja meg a 3 évet, Bulgáriában, Észtországban, Litvániában és Lengyelországban. Hét tagállamban a férfiak számíthatnak több egészségben töltött évre, a különbség a legnagyobb Hollandiában, ahol a szóban forgó mutató a férfiak körében 62,8, a nőknél 57,8 év.