Dübörgő motorokkal, gárdaruhában demonstrált a Jobbik
Az egész Felső Jászságon végigdübörögött az a motoros felvonulás, amelyet a választókerületben a Jobbik Magyarországért Mozgalom helyi tagjai szerveztek.
A nem kis feltűnést keltő erődemonstráció Jászárokszállásról indulva, Jászágó, Jászfényszaru, Pusztamonostor, Jászfelsőszetgyörgy érintésével kora este érkezett Jászberénybe - írja a
szoljon.hu. A városban szószólójuk Kiss Róbert volt, akit a Magyar Gárda — amelyet egyébként jogerős ítélettel oszlatott fel a bíróság — Országos Főkapitányaként szólították a mikrofon elé. Úgy vélte egyébként, hogy a motorosok egy emberként állnak ki ügyük mellett. Ugyan olyan nemzeti érzelműek, mint az 1848-ban külhonból hazatérő huszárság volt. Szerinte a Jobbik március 15-i nagygyűlésén megszületett a nemzeti összefogás.Murányi Levente, a Jobbik alelnöke, és képviselőjelölt is a körzetben — aki a Gárda oroszlános dzsekijében lépett a hallgatóság elé — a mozgalom melletti szavazásra buzdította az embereket, mert mint mondta az elmúlt húsz évben a multiknak és a külföldnek jót akaró hazaáruló kormányok voltak csak hatalmon, és ezek ellen csak a Jobbik lép fel. Úgy vélte Magyarországon sokan azért tekintik ellenségnek a Jobbikot és a Gárdát, mert ezek a szervezetek a nemzetet kívánják erősíteni.