Dörömbölt: mellkason szúrták a 16 éves lányt Dunaújvárosban

Életveszélyesen megsérült az a 16 éves lány, akit egy 34 éves nő szúrt le Dunaújvárosban, miután a lány péntek éjszaka többször dörömbölt a nő lakásának konyhaablakán – írta a Független Hírügynökség.

2010. augusztus 1., 22:15

A dunaújvárosi nő többször is távozásra szólította fel a lányt, majd a rendőrséget is felhívta. Mire azonban a járőrök kiértek, a lány eltűnt. A rendőrök távozása után sem sokkal azonban visszatért a lakáshoz, és tovább folytatta a dörömbölést, mert beszélni akart a nővel. Amikor a nő kinyitotta az ablakot, és kérte, hogy menjen el, a lány már a konyhaablak rácsára is felkapaszkodott. Ezután a nő már nem szólt a rendőröknek, hanem felvett egy konyhakést, amivel többször kiszúrt az ablakon keresztül. Az egyik szúrás eltalálta a lány mellkasát, aki életveszélyesen megsérült.

Egyre mélyebbre kell nyúlni a pénztárcába, ha valaki a Balaton partján strandolna. Az idei szezonra a fizetős strandok többsége emelte a belépőjegyek árát: a felnőtteknek átlagosan 13, a gyerekeknek pedig 16%-kal kell többet fizetniük tavalyhoz képest.

Parajd térségében továbbra is törékeny az egyensúly a sóbányát elárasztó víz miatt. A nemzetközi szakértők szerint a kiszivattyúzás csak a Korond-patak elterelése után kezdődhet el, a jelenlegi helyzet pedig továbbra is komoly bizonytalanságot jelent.

A magyar nyugdíjas társadalom egyre élesebben érzi, hogy leszakad a dolgozóktól. A nyugdíj vásárlóereje évről évre csökken, miközben a bérek gyorsabban nőnek, mint az infláció. A jelenlegi rendszer nem kompenzálja megfelelően az egykori munkát és a megélhetési költségek változását sem.