Dobrev Klára: Orbánék a választási vereségre készülnek

A DK miniszterelnök-jelöltje szerint a hat ellenzéki pártnak nagyon szorosan együttműködve kell majd kormányoznia. 

2021. augusztus 29., 15:06

Szerző:

Dobrev Klára a Demokratikus Koalíció kampánynyitó nagyrendezvényén mondott beszédet. A politikus kijelentette, hogy az ő feladata nem más, mint  az Orbán-rendszer leváltása. Beszédében azt kérte, hogy mindenki támogassa őt a NER lebontásában. A DK miniszterelnök-jelöltje szerint az bárki is lesz majd az új kormányfő a jelenlegi jelöltek közül mindenképp le kell bontani a NER-t és emiatt majd az ország új vezetőjének egyszerre kell majd „kőből és bársonyból lennie”. 

Dobrev Klára szerint választási győzelmük esetén az új kormány nem vasba és betonba fogja fektetni az erőforrásokat, hanem az emberekbe. Beszédében kiemelte a pedagógusok és az orvosok fontosságát. A DK miniszterelnök-jelölte úgy fogalmazott, hogy „Magyarország igazi kincsei az emberek”. Kampánynyitó beszédében kitért azoknak az embereknek a nehézségeire, akikkel kampány körútja során találkozott. A politikus azt mondta az emberek hétköznapi gondjaihoz kapcsolódóan, hogy ő kizárólag csak az embereknek akar megfelelni. 

A DK miniszterelnök-jelöltje beszédében négy pontban foglalta össze azt, hogy milyen feladatok várnak rá:

  1. Az előválasztás: Dobrev Klára szerint mindenkinek részt kell vennie benne, annak érdekében, hogy a legmegfelelőbb jelölt álljon majd szembe a Fidesz indulójával. Kijelentette, hogy megakarja nyerni az ellenzéki miniszterelnökséget mindenkit arra kért, hogy támogassa győzelmében.
  2. Az előválasztás után: közös program, közös arculat és még szorosabb egység kialakítása az ellenzéki  pártok között. 
  3. A koalíciós kormányzásra való felkészülés: Dobrev Klára úgy fogalmazott, hogy „új köztársasági kormányt kell alakítan” és még a választások előtt a közös kormányprogramot, illetve leendő kormánytagokat is be kell mutatni az embereknek.  A politikus szerint egy új együttműködési kultúrát is fel tudni mutatni a választóknak.
  4. „Kormányfőként visszaakarom szerezni az ország tekintélyét. ” Dobrev Klára szerint a Fidesz eltérítette Magyarországot a nyugat-európai úttól és ezért vissza akarja vezetni Európába Magyarországot.

Kampánynyitó beszédében Dobrev Klára azt is elmondta, hogy erősnek érzi magát és készen áll az ország vezetésére. Véleménye szerint ő választási győzelme esetén egy sokkal erősebb gazdasági környezetet tudna teremteni. Sokkal jobb létet a magyar embereknek. A DK miniszterelnök-jelöltje szerint még nem késő leváltani a NER-t és még meg lehet akadályozni annak teljes bebetonozódását.

Dobrev Klára szerint az Orbán-kormány azért alakította át a felsőoktatási rendszert és szervezte ki azok irányítását alapítványokba, mert választási vereségre készül. A politikus elmondta, hogy a hulladékgazdálkodás és az autópályák koncessziója is ebbe sorba illik. Dobrev Klára véleménye szerint a Fidesz ezekkel a lépésekkel akarja megakadályozni, hogy egy esetleges győzelem esetén a hatpárti együttműködés kormányozni tudjon. 

(Dobrev Klára interjút ad a 168 Órának Budapesten, 2021. július 14-én. Fotó: Karancsi Rudolf / 168)