DK: hússzorosára drágult a Budapest–Esztergom vasútvonal felújítása
A Demokratikus Koalíció felháborítónak tartja, hogy a Budapest–Esztergom vasútvonal felújításának befejezése már legalább két évet késik, és eközben a kezdeti költségek a hússzorosukra növekedtek. A párt választ vár arra, hogy Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter családjának érdekeit szolgálja-e az árak növekedése.
A párt alelnöke mai sajtótájékoztatóján hangsúlyozta, hogy a 43 kilométeres szakasz felújítására eredetileg tervezett 2,4 milliárd forintos összeg mára 44 milliárd forintra nőtt. Ennél drágább vasútvonalat nem lehet Európában találni.
A független képviselő szerint a felújítási munkát elnyerő konzorcium tagja volt a Vasútépítők Kft. is, amit akkor még Szijjártó Péter édesapja tulajdonolt.
A DK választ vár a kormánytól, a magyar polgárok miért fizetnek hússzor annyit a felújításért, mint amennyit eredetileg kellett volna.