Koronavirusos a Radnóti Miklós Gyakorlóiskola diákja

2020. szeptember 7., 20:36

Szerző:

Tantermen kívüli digitális munkarendben tanulnak az ELTE Radnóti Miklós Gyakorlóiskola egyik osztályának diákjai hétfőtől; a hvg.hu úgy tudja, hogy az egyik tanuló koronavírustesztje pozitív lett.

Az intézmény oldalán megjelent közlemény szerint megváltozik a járványügyi szabályzatuk.

Az új előírás szerint az 5. évfolyamtól fölfelé az iskola épületének minden helyiségében, egész nap kötelező a szájat és orrot eltakaró maszk viselése. A maszkot csak az étkezések és a testnevelésórák idején lehet levenni.

A tanárok az órákon „frontális magyarázat” ideje alatt nem kötelesek maszkot viselni, de ügyelniük kell a másfél-két méteres védőtávolság betartására. El kell azonban takarniuk a

 

 

Tegnap 14:19

Egyre mélyebbre kell nyúlni a pénztárcába, ha valaki a Balaton partján strandolna. Az idei szezonra a fizetős strandok többsége emelte a belépőjegyek árát: a felnőtteknek átlagosan 13, a gyerekeknek pedig 16%-kal kell többet fizetniük tavalyhoz képest.

Tegnap 14:16

Parajd térségében továbbra is törékeny az egyensúly a sóbányát elárasztó víz miatt. A nemzetközi szakértők szerint a kiszivattyúzás csak a Korond-patak elterelése után kezdődhet el, a jelenlegi helyzet pedig továbbra is komoly bizonytalanságot jelent.

A magyar nyugdíjas társadalom egyre élesebben érzi, hogy leszakad a dolgozóktól. A nyugdíj vásárlóereje évről évre csökken, miközben a bérek gyorsabban nőnek, mint az infláció. A jelenlegi rendszer nem kompenzálja megfelelően az egykori munkát és a megélhetési költségek változását sem.