Deutsch Tamás szerint a munkavállalók örömmel dolgoznak és önként túlóráznak

2019. március 4., 09:13

Szerző:

Deutsch Tamás szerint a március 1-től hatályos köztisztviselői rabszolgatörvény néven elhíresült új kormányzati igazgatásról szóló jogszabályt nem lehet hátrányos intézkedésnek tekinteni, a dolgozók pedig maguktól túlóráznak munkahelyükön. A Fidesz EP-képviselője ezt az RTL Klub Híradójának kérdésére nyilatkozta.

– Ne csináljunk már úgy, mintha Magyarországon egyébként ez nem lenne teljesen természetes dolog, nem a főnöki kegyetlenség, nem a munkavállalók kiszolgáltatottságának kihasználása. Hanem az, hogy az emberek, induljunk már ki ebből, hogy az emberek nagyon jelentős részben örömmel dolgoznak ott ahol dolgoznak. Nem munkahelyüknek, hanem hivatásuknak tekintik. És lehet, hogy 8:15-re kellene hivatalosan beérniük, de 7:50-re bent vannak és lehet hogy 16:45-kor elmehetnének, de ha van elvégzendő munkájuk, akkor 17:30-kor, sőt 18:15-kor is ott vannak még a cégnél, és nem kell a főnöknek szólniuk

– mondta a politikus.

Megjegyezte, hogy a magyar közszférában dolgozók 30 százalékos visszamenőleges béremelést kapnak. Ez az intézkedés Deutsch Tamás szerint indokolt volt, megérdemelték, de ezt hátrányos intézkedésnek nem lehet tekinteni.

– Ennek fényében azt gondolom, hogy talán van valami politikai hordaléka, hogy hogyhogy nem itt az EP-választási kampányban egy 30 százalékos fizetésemelés mellett, az állítólag a közszférában dolgozó munkavállalók érdekeit képviselő szakszervezeti elit pont most kezd el arról gondolkodni, hogy munkabeszüntetést kellene szervezni

– fűzte hozzá.

A képviselő úgy gondolja, hogy talán nem áll messze a helyes valóságérzékeléstől az, hogy ha valaki itt az EP-választási kampány és ennek a munkabeszüntetés-készülődésnek az összefüggéseit véli felfedezni.