Deutsch: "Magyarország tök utolsó"

A kistelepülési polgármestereket tájékoztatta a megyei kormányhivatal a januárban megnyílt kormányablakok működéséről, a DARFÜ pedig a Széchenyi tervről Szegeden péntek délután.

2011. március 5., 11:38

A

Delmagyar.hubeszámolója szerint a január óta működő kormányablakokról azért beszéltek a polgármestereknek, hogy a falvakban is "minél több állampolgár értesülhessen erről a lehetőségről, és egyre több mosolygós ügyfél távozhasson elégedetten." B. Nagy László, a megyei kormányhivatal vezetője bevezetőjében felhívta a településvezetők figyelmét, hogy a nehéz helyzetben lévő önkormányzatok működési adósságaik törlesztésére elkülönített 31 milliárd forint nem jár automatikusan. "A kormány szigorúan meg fogja vizsgálni, ha közpénzt ad valamire, tessenek felkészülni könyvvizsgálói ellenőrzésre is. Gazdálkodásukat pontosan vezessék, meg fogják önöket vizsgálni ebből a szempontból" – fogalmazott. Kitért arra is, hogy 2013-ban a kormány tervei szerint elindul a járási közigazgatás.

Deutsch Tamás kijelentette: az EP képviselők gyakorlati információkat, és nem pénzt tudnak haza hozni Brüsszelből. Ennek megfelelően ő is tájékoztatni jött Szegedre. Arról is beszámolt, hogy euró például nincs is nála, legfeljebb 7-8 ezer forint. Deutsch a polgármestereknek többek között arról beszélt, hogy a kormányhivatalokkal, kormányablakokkal a központi kormányzat és a helyben élők fizikai távolsága jelentősen csökkent, pedig korábban „erre Magyarországnál az Unióban rosszabb példa nem volt". A képviselő felhívta a figyelmet, hogy Magyarország „a tök utolsó a tagországok közül" a közvetlen brüsszeli források felhasználásában. Ezen kívül a Duna stratégiát is a polgármesterek figyelmébe ajánlotta, és beszélt a létrejövő Szeged alapról, amely az EU Balkán felé bővítését célozva előcsatlakozási projekteket finanszíroz majd. Szerinte a megyei stratégiában ezzel is érdemes tervezni.

A Jász-Nagykun-Szolnok vármegyei Tiszaigaron tartott időközi polgármester-választáson a Fidesz-KDNP jelöltje, Kovácsné Szabó Tünde szerezte meg a legtöbb szavazatot, maga mögé utasítva a függetlenként induló Csala Józsefet.