Cáfolja Hendét a horvát honvédelmi tárca

Horvátország nem kérte Magyarországtól, hogy a magyar légierő lássa el a horvát légtér védelmét – írja hétfői keltezéssel honlapján a horvát nemzetvédelmi minisztérium (MORH).

2014. március 18., 07:42

A horvát fegyveres erők képesek a légtér ellenőrzésére és védelmére, és ezt a jövőben is biztosítani tudják – olvasható a MORH honlapján.

A MORH emlékeztetett: a Közép-európai Védelmi Együttműködés országainak találkozóján részt vett a horvát honvédelmi miniszterhelyettes, de a tárgyaláson nem volt szó az említett kérdésekről és kétoldalú horvát–magyar szerződésről sem egyeztettek.

A horvát–magyar együttműködésről Hende Csaba honvédelmi miniszter beszélt vasárnap Kunszálláson – írja az MTI.

14:19

Egyre mélyebbre kell nyúlni a pénztárcába, ha valaki a Balaton partján strandolna. Az idei szezonra a fizetős strandok többsége emelte a belépőjegyek árát: a felnőtteknek átlagosan 13, a gyerekeknek pedig 16%-kal kell többet fizetniük tavalyhoz képest.

14:16

Parajd térségében továbbra is törékeny az egyensúly a sóbányát elárasztó víz miatt. A nemzetközi szakértők szerint a kiszivattyúzás csak a Korond-patak elterelése után kezdődhet el, a jelenlegi helyzet pedig továbbra is komoly bizonytalanságot jelent.

12:27

A magyar nyugdíjas társadalom egyre élesebben érzi, hogy leszakad a dolgozóktól. A nyugdíj vásárlóereje évről évre csökken, miközben a bérek gyorsabban nőnek, mint az infláció. A jelenlegi rendszer nem kompenzálja megfelelően az egykori munkát és a megélhetési költségek változását sem.