Bármi áron elveszi Czeglédy Csaba önkormányzati képviselői mandátumát a Fidesz?
Eredetileg június 7-én tartotta volna soron következő ülését a szombathelyi képviselő-testület, a megszokott módon ez el is hangzott az előző, április 26-i ülésen. Az előzetes letartóztatásban lévő Czeglédy Csaba kérte az ügyészséget, hogy önkormányzati képviselőként ezen részt vehessen. Ez elvileg megoldható, előállítás keretében odavihetik, az más kérdés, hogy valószínűleg a média sem hagyta volna ki az alkalmat, és beszámolt volna a nyilvános ülésről, Czeglédy esetleges megszólalásairól – írja a hvg.hu.

Az önkormányzati törvény kimondja, hogy az önkormányzati képviselő megbízatása megszűnik abban az esetben, ha „annak az ülésnek az időpontjától, amelyről első ízben távol maradt, egy éven át nem vesz részt a képviselő-testület ülésén".
Czeglédy a tavaly nyáron indult büntetőügye miatt a 2017. június 15-i ülésen már nem tudott megjelenni. Innen számít az egy éves határidő, ezért is volt fontos számára, hogy a június 7-i ülésen ott legyen.
Csakhogy kérelmére válaszul arról tájékoztatták, hogy valóban erről az időpontról volt szó, de az eljárási szabályok értelmében a polgármesternek formailag össze kell hívnia még az ülést a közgyűlési meghívó aláírásával és elküldésével – derül ki egy ügyészségi dokumentumból.
„A Fidesz-KDNP-s polgármesternek, Puskás Tivadarnak ezt máig kellett volna megtennie, azonban a meghívó és a napirend nem érkezett meg. Szóban pedig azt a tájékoztatást adta a városvezetés, hogy a 7-i ülés elmarad, illetve azt csak 20-a körül tartanák meg" – mondta a portálnak Horváth Attila, az MSZP szombathelyi szervezetének elnöke.
Nem emlékszik olyanra, hogy valaha eltértek volna az előző ülésen megszabott dátumtól, ezért szerinte ilyen módon trükközve próbálják elérni, hogy Czeglédy mandátuma megszűnjön a távollét miatt.
Ügyvédje útján mindezt Czeglédy „rendkívül tisztességtelen és joggal való visszaélésnek" nevezte, ami egyben szerinte hivatali visszaélés is. Ezért ha valóban ilyen formában vesztené el mandátumát, minden jogi eszközt kihasználva küzdene a döntés ellen – üzente.
Megírtuk: Czeglédy Csaba és társai ellen bűnszervezetben, üzletszerűen, különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás bűntette miatt folyik büntetőeljárás. A gyanú szerint a vezetésével létrejött bűnszervezet 2011 és 2017 között olyan céghálózatot alakított ki, amely diákmunka-közvetítéssel foglalkozott, így a bűnszervezet 6,294 milliárd forint vagyoni hátrányt okozott az állami költségvetésnek azzal, hogy a céghálóban részt vevő iskolaszövetkezetek az általános forgalmi adót, illetve a személyi jövedelemadót nem vallották be, vagy ha be is vallották, azt nem fizették meg.
Czeglédy Csaba országgyűlési képviselőjelöltként indult a 2018-as választásokon, és így a jogerős nyilvántartásba vételt követően mentelmi jog illette meg. A Nemzeti Választási Bizottság Polt Péter legfőbb ügyész indítványára felfüggesztette mentelmi jogát, ezért a vádhatóság szerint vele szemben az eljárás folytatásának akadálya elhárult, és újra előzetesbe került. Később az Alkotmánybíróság nem találta alaptörvény-ellenesnek Czeglédy őrizetbe vételét és előzetes letartóztatásba helyezését.
Czeglédy Csaba (Éljen Szombathely!-MSZP-DK-Együtt) szombathelyi önkormányzati képviselő, ügyvédként az MSZP és a DK jogi képviseletét is ellátta több ügyben.