Az MMA-tagok elhatárolódhatnak Fekete Györgytől
Hamarosan nyilatkozatban határolódik el Fekete Györgytől művészeti akadémiájának néhány tagja, tudta meg a Hetek. Az által idézett írás szerint négy művész fogalmazza meg aggályait a közelmúltban megosztó nyilatkozatokat tevő elnökkel szemben.
A Hetek pénteken megjelenő cikkének egyik megszólalója azt mondta, nem tudja értelmezni a „nemzeti elkötelezettséget” mint a tagság feltételét, hiszen ezt nem lehet mérni. „Az egész olyan, mintha visszamentünk volna az időben 50 évet” – fogalmazott az MMA-tag, megjegyezve, hogy az „önjáróvá” vált elnök semmit sem egyeztetett a tagsággal, ők is a sajtóból értesültek mindenről. Egy másik akadémiai művész azzal magyarázta az elnök vehemenciáját, hogy most végre elérte azt, amire mindig is vágyott: ő lehetett a piedesztálra emelt Magyar Művészeti Akadémia feje.
A Magyar Művészeti Akadémia a lapnak – névtelenséget kérve – nyilatkozó tagjai utaltak arra, hogy az elnök a szocializmusban nem volt háttérbe szorított művész, hiszen rendszeresen kapott állami támogatásokat. Hivatalos életrajza is szokatlan ugrásokkal van tele a lap szerint. Fekete György 1956-ban nemzetőr parancsnok volt, 1957-ben pedig vizsgálati fogságba került. De még ugyanebben az esztendőben végezhetett az Iparművészeti Főiskola belsőépítész szakán és azonmód az Általános Épülettervező Vállalat irányító tervezőjévé tették.
Egy 1981-ben, a Művészet folyóiratnak adott interjújában úgy emlékezett vissza, hogy többek között megbízták a pécsi orvostudományi egyetem és klinikák, a szolnoki pártház, sőt a rajkai határállomás enteriőr tervezésével is. „A '60-as évek elején már azok között voltam, akik magyar kiállítási pavilonok tervezésével külföldre juthattam” – büszkélkedett az interjúban, amiből kiderült, volt olyan időszak, amikor évente 4-5 külföldi kiállítást is építhetett.