Alvilági figurák garázdálkodnak az árveréseken

Emberéletek mennek tönkre, tragédiák, öngyilkosságok történnek a bajba jutott adósok ingatlanainak értékesítése körüli visszaélések miatt - írta a Magyar nemzet.

2009. május 25., 06:32

A lap hétfői számában erről nyilatkozó ügyvéd szerint a "csapnivaló jogszabájok miatt" egyre nagyobb teret nyer az árveréseknél a szervezett bűnözés.

A piaci ár töredékéért is eladhatók az ingatlanok, és utóbb hiába perel a volt tulajdonos, mert az ingatlanokat gyorsan tovább értékesítik.

Az ügyvéd szerint az árverésen a vevők között fele-fele arányban vannak becsületes vevők és bűnözők.

A bajba jutott adósoknak azt javasolta, hogy az árverések elkerülése érdekében forduljanak olyan érdekvédelmi szervezetekhez, amelyek az adósok képviseletével foglalkoznak, így könyebben megállapodhatnak a bankokkal.

A Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó Talentis Group Zrt. az össznépi mémmé vált „Gondolom, nem gyalog” szállóige kereskedelmi használatát kívánja kizárólagos védjeggyel szabályozni.

Az E.ON által közzétett karbantartási terv szerint június 30. és július 6. között összesen 176 településen várható áramszünet, ráadásul hat helyen gázszolgáltatási kieséssel is számolni kell – a Balaton környékét különösen érinti a változás.