Alföldi Róbert: Még 20 éve tuti van az Orbán-rendszernek, rengeteg szegény ember guruként tekint a miniszterelnökre
- Biztosan csodálatos és szabad élet lesz itt, amikor én 75-80 éves leszek. És örülni is fogok neki. De hogy ebben még van húsz év, az tuti - mondta a Magyar Narancsnak adott, eléggé pesszimista hangvételű interjújában Alföldi Róbert színész, színházi rendező. Alföldi szerint nem arra tart a világ, hogy ami Magyarországon van, „az egy furcsa, idegen test legyen Európában”.
- Egy ennyire durvuló kommunikáció, egy egyre durvuló valóság és egy minden szinten felépített, önző rendszer háromszor tudott itt kétharmadot szerezni
- mutatott rá a rendező. Szerint kisebbségben van a gondolataival, az előadásaira is azok járnak, akik hasonlóan gondolkodnak. Azonban fogalma sincs, hogy „aki effektíve retteg” egy kisvárosban a menekültektől, annak mit lehet mondani. – Ha már ott van a fejében, hogy ezek az idegenek jönnek és megerőszakolják az asszonyainkat, ezzel nem tudom mit lehet kezdeni.

Alföldi Róbert szerint húsz év múlva már nem is biztos, hogy Nemzeti Együttműködés Rendszerének fogják hívni a rezsimet. Úgy véli, nincs más út, el kell, hogy menjünk a falig.
- Rengeteg a szegény ember, akik ennek ellenére hisznek ebben a hatalomban, hisznek a vezetőben, ő a guru - utalt Orbán Viktor miniszterelnökre a rendező.
Alföldi úgy véli, „ezek az emberek elhiszik, hogy akik idejönnek, leigáznak minket, hogy az egész világ ellenünk van”.
A magyar színházak egy részét pénzügyi csőddel fenyegető kormányzati döntés, a kulturális tao-támogatás megszüntetése kapcsán a rendező saját szakmáját is keresetlen szavakkal illette. Szerinte a tao ügye pontosan leképezi azt, ami az országban történik bármely területen, és azt, ahogyan mi, magyar állampolgárok viseljük magunkat és viselkedünk egymással.
– És ez egy nagy totális vereség, és nem elsősorban a kormánnyal szemben. Ez a szakmám veresége (...) Kussolás van, mindenki sütögeti a pecsenyéjét
- tette hozzá. Alföldi Róbert név szerint említette Máté Gábort, a Katona József Színház igazgatóját, aki beállt a tao megszüntetése mögé, és egy interjúban azt mondta, hogy a tao kapcsán „hisztériázik” a szakma. A rendező megemlítette az Örkény Színházat és a Vígszínházat is, amelynek vezetői szintén hallgatnak, pedig közös megnyilatkozás kellett volna a szakmától.