A szigetszentmiklósi példa Budapesten is megismétlődni látszik
A budapesti József Attila Gimnázium nevelőtestületének közleménye:
A József Attila Gimnázium igazgatói munkakörének betöltésére februárban írt ki pályázatot a XI. kerületi önkormányzat.
Az állásra ketten pályáztak: egy „külsős”, Szabó Orsolya; valamint az iskola eddigi igazgatóhelyettese, karizmatikus tanára: Juhász András.
Juhász András pályázatát a szülői munkaközösség, az iskolaszék, a diákönkormányzat, a nevelőtestület és az alkalmazotti kör is egyhangúlag, ellenszavazat nélkül támogatta. Szabó Orsolya mindössze a diákönkormányzattól kapott két szavazatot, pályázatát a nevelőtestület súlyos szakmai hiányosságok miatt elutasította.
Juhász András pályázatát az önkormányzat által felkért oktatási szakember 26 szempont alapján értékelte, végső következtetésként 96 százalékosra minősítette a pályázatot!!! A közoktatási szakértő véleményét így összegezte: „Vezetői kinevezését színvonalas pályázata alapján támogatom.”
2012. április 17-én az önkormányzat oktatási bizottsága Szabó Orsolya pályázatát 2 nem és 6 tartózkodó szavazattal értékelte, Juhász András 2 igent és hat tartózkodó szavazatot kapott - az oktatási bizottság fideszes, KDNP-s és jobbikos képviselői tartózkodtak. Egyetlen képviselő sem indokolta döntését, nem adott magyarázatot arra, hogy számára szakmailag miért nem elfogadható Juhász András pályázata.
A gimnázium tantestülete letaglózva és döbbenettel áll az oktatási bizottság szakmailag teljesen megalapozatlan és érthetetlen döntése előtt. Az iskola nevelőtestületét, a szülők, diákok véleményét, a közoktatási szakértő javaslatát semmibe vették, arra sem méltattak senkit a képviselők, hogy véleményüket indokolják. Kérdésünk az: AKKOR MI ALAPJÁN DÖNTÖTTEK?
A nevelőtestület egy emberként fog részt venni az önkormányzat április 19-i (du. 2 órakor) képviselőtestületi ülésén, ahol a grémium végleges döntést hoz a pályázatok ügyében. Követeljük, hogy a képviselők vállalják döntésüket, és szakmai, pedagógiai érveikkel, indoklásukkal támasszák alá véleményüket!
A nyilvánossághoz fordulunk! Kérünk minden sajtóban dolgozó, és az ügyben érintettséget érző munkatársat, újságírót, szakmabelit, pedagógust és szülőt, nagyszülőt, minden demokratikus alapértéket féltő magyar állampolgárt, hogy jelenlétével, szolidaritásával, és a nyilvánosság mind szélesebb tájékoztatásával segítse ügyünket.
Csak reménykedni tudunk abban, hogy a képviselőtestület szakmailag megalapozott döntést hoz.
Ha nem így lesz, akkor minden előbb megszólítottat arra kérünk, hogy vigye hírét a nagy múltú József Attila Gimnázium megaláztatásának!!! Nem fogjuk hagyni magunkat! Ötven pedagógus szakember, ötven diplomás értelmiségi nem törődhet bele abba, hogy a feje fölött döntsenek, majd a döntéshozók nagy igyekezettel szó nélkül kisétálhassanak a teremből.