A sportot szánta Orbánék szuperfegyverének a Századvég

A Századvég-dokumentumokból kiderül, hogy politikai csodafegyvert, a fiatal jobbikos és LMP-s szavazók visszahódításának lehetőségét látták a sport népszerűsítésében.

2016. április 19., 16:01

Újabb Századvég-iratokathozott nyilvánosságra a VS.hu. Egy 2012-es dokumentumban azt írták: „Olyan sportpolitikát kell csinálni, amely olcsóbb, válságállóbb és segít a válság okozta frusztráció feldolgozásában. Olyan sportpolitika kell, amely potenciálisan mindenkihez eljut, mindenki örömét leli benne, és amely a választóiról meg nem feledkező Fidesz és a gondoskodó, empatikus kormányfő képét erősíti.”

A Századvég javaslatairól nem egy önálló tanulmányban írt, hanem az Emberi Erőforrások Minisztériuma kétéves munkájának elemzésében. Ebben az szerepel: a Czene Attila vezette sportállamtitkárság a bő költségvetési források ellenére is kudarcot vallott a sport népszerűsítésében. „A választókban leginkább az a kép él a magyar sporttal kapcsolatban, hogy az a miniszterelnök számára fontos, a kormányfő szereti a futballt, de ebből a korlátozó erejű kliséből az elmúlt két évben nem sikerült kilépni. A kormány és Orbán Viktor személyes választási ígéretét a sport nemzetstratégiai ágazattá emeléséről az államtitkárságnak nem sikerült beváltania” – áll az értékelésben.

Minden egyéni sikertörténet mögött a mostani kormány áll

A Századvég tanácsai szerint a sportot „le kell vinni a választópolgárok szintjére”, a tömegsportot kellene nagyobb összeggel támogatni, iskolai, munkahelyi szinten gondolkodni.

Az iskolai közösségek felrázásának vezérszavai az anyag szerint:
„az egyéni példák, sikerek kommunikálása, mítoszgyártás és motiváció. Mindenki karriert építhet, mindenki lehetőséget kap, akiben van elszántság, és minden egyéni sikertörténet mögött a mostani kormány áll.”

Orbán Viktor mint apa

A mindennapos testnevelés népszerűsítésére azt javasolják, hogy Orbán Viktor mint apa jelenjen meg a kommunikációban, hogy ezáltal is hatni tudjanak a szülőkre.

„A sporton keresztül minden szavazói réteg megszólítható. A sportolás szabadságának és lehetőségének biztosítása (és nem erőltetése!) a fiatalok LMP-től és Jobbiktól való visszahódításának egyik sajátos terepe” – olvasható a Századvég következtetései között.